Pradinis Lietuvos naujienos Lengviau pasiekiama informacija apie valstybinę žemę ir jos naudojimą

Lengviau pasiekiama informacija apie valstybinę žemę ir jos naudojimą

830
0

Sužinoti, kas yra valstybinės žemės valdytojas, kokia yra žemės sklypo paskirtis ar melioracinė būklė bei daugybę kitų naudingų duomenų, jau galima paprasčiau. Žemės ūkio ministerija kartu su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT), inicijavo erdvinių duomenų temų peržiūros paslaugų rinkinio apie visus valstybinės žemės sklypus ir plotus bei jų naudojimą, sukūrimą. Šie duomenys viešai publikuojami Lietuvos erdvinės informacijos (LEI) portalo žemėlapyje, kurį galima rasti  čia, leis visiems suinteresuotiems asmenims stebėti valstybinės žemės valdymą.

LEI portalo žemėlapyje pateikiama informacija, kas valdo žemę: savivaldybės, VĮ „Turto bankas“, VĮ Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir kiti įstatymų nustatyti subjektai. Tai paprasta surasti temoje  „Apskaityti valstybinės žemės plotai“. Čia pateikiama informacija apie žemės sklypų, įregistruotų Nekilnojamojo turto registre, paskirtį bei žemės plotų naudmenų rūšį.

LEI portalo žemėlapyje pateikiama informacija ir apie valstybinės žemės plotus, suteiktus laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti. Taip pat publikuojami erdviniai duomenys apie laisvą žemės fondą.

Duomenų temą pažymėjus varnele, galima rasti  informacijos apie  Lietuvos miškų kadastro, apleistų žemių, žemių melioracinės būklės, saugomų teritorijų kadastro, kultūros paveldo registro duomenis, taip pat apie dirvožemių išsidėstymą, jų fizines ir agrochemines savybes ir kitas charakteristikas. Tai svarbu, nes dirvožemis yra pagrindinė žemės ir miškų ūkio gamybos priemonė, kuri tausojama ir saugoma nuo erozijos, degradacijos ar sunaikinimo.

Be to, žemėlapyje  publikuojami įvairūs NŽT išduodami sutikimų naudotis valstybine žeme erdviniai duomenys. Pavyzdžiui, sutikimai tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia