Pradinis Aktualijos Laureatų apdovanojimo šventėje

Laureatų apdovanojimo šventėje

4330
0

Ukmergės „Šilo“ progimnazijos septintos klasės mokinė Eigilė Lipinskaitė kartu su muzikos mokytoja Neringa Valinskiene dalyvavo respublikinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo šventėje Vilniuje.

Šį konkursą nuo 1999 m. kasmet organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras bei Švietimo ir mokslo ministerija. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį bei skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius.

Komisijai buvo pateikta virš 900 įvairios meninės raiškos darbų – rašiniai, piešiniai, rankdarbiai, maketai, dainos, filmai ir fotografijos, atskleidžiantys 1940-1991 m. Lietuvos istorijos laikotarpį.

Šiam konkursui Eigilė su mokytoja paruošė autorinę dainą „Kruvinos pėdos“, kuri pelnė I – os vietos laureato diplomą.

Prieš apdovanojimų šventę, konkurso laimėtojai dalyvavo ekskursijose po LR Seimą, Laisvės kovų ir okupacijos muziejų bei pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį. Baigiamasis laureatų koncertas vyko Vilniaus mokytojų namuose. Koncerte mokiniai gyvai sudainavo konkurse prizines vietas iškovojusias dainas. Šventės pabaigoje mokiniai bei juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti diplomais, padėkos raštais ir gausiomis rėmėjų dovanomis.

Renginį jaukiai ir šiltai vedė, dainavo žymi lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, koncertavo bardas Albertas Antanavičius ir aktorius, dainų atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia