Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kodėl lanksčios pakuotės maistui yra geresnės nei standžios?

Kodėl lanksčios pakuotės maistui yra geresnės nei standžios?

117
0

Tarp daugelio pakuočių tipų patį pakuotės dizainą galima iš esmės suskirstyti į dvi: lanksčią ir standžią. Kaip galite įsivaizduoti, kiekviena rūšis tinka tam tikros rūšies produktui. Bet kaip nuspręsti, koks pakuotės dizainas jums tinka? Kokie yra lankstaus ar standaus dizaino pranašumai?

Lanksčios pakuotės yra lengvi maišeliai arba maišeliai, užsandarinti naudojant šilumą arba slėgį. Pavyzdžiui, stovintys maišeliai su užtrauktuku, laminuoti vamzdeliai, vakuuminiai maišeliai ir tt. Pagal pavadinimą, lanksčias pakuotes galima lengvai modifikuoti arba pritaikyti. Jos gaminamos mažomis sąnaudomis, tačiau užtikrina apsaugą nuo suspaudimo.

Lanksti pakuotė – standi pakuotė prieš lanksčią pakuotę

Kieta pakuotė yra kitame spektro gale. Kietos konstrukcijos pakuotėse paprastai yra skardinės, kartoninės ar plastikinės dėžės arba stikliniai indai. Pavyzdžiui, aerozoliniai purškikliai, gazuoti gėrimai, savaime užsifiksuojančios kartoninės dėžutės, buteliukai, stiklainiai ir pan. Jie yra sunkesni, brangesni nei jų lanksčios alternatyvos.

Augant vartotojų poreikiams ir didėjant perkamajai galiai, pasaulinė standžiųjų pakuočių rinka iki 2024 m. sieks 800 mlrd. 49 % prekės ženklų savininkų pereina prie lanksčių pakuočių, kad sumažintų gamybos sąnaudas.

Lanksti pakuotė ir standi pakuotė – pagrindiniai skirtumai

Tiek lanksčios, tiek standžios pakuotės yra plačiai naudojamos dabartinėje pakavimo pramonėje. Jos turi išskirtines, taip pat persidengiančias taikymo sritis. Tačiau skirtumai yra konstrukcijos, ilgaamžiškumo, pritaikymo ir lankstumo srityse. Daugiau informacijos rasite printela.lt.

  • Pakuotės svoris ir dydis

Kalbant apie pakuotės svorį, standi pakuotė yra sunkesnė nei lanksti pakuotė. Taip yra todėl, kad standžios pakuotės dažnai gaminamos iš tankesnių ir storesnių medžiagų. Pavyzdžiui, kartoninės dėžės, skardinės ar stikliniai buteliai. Kita vertus, lanksčiose pakuotėse, tokiose kaip sandarūs maišeliai, naudojamos lengvesnės medžiagos, tokios kaip plastikas arba polipropilenas.

Pakuotės dydis priklauso nuo reikalavimų. Standžiosios pakuotės paprastai užima daugiau vietos, nes jos negali būti suspaustos. Kieta pakuotė skirta apsaugoti nuo vidinio turinio deformacijos. Lanksčios pakuotės yra plokščios, lengvai sulenkiamos arba sujungiamos, kad sutaupytumėte vietos.

  • Patvarumas

Tvirta pakuotė geriau apsaugo jos turinį. Tačiau jos yra linkusios į išorines deformacijas. Pavyzdžiui, paviršius gali būti lengvai įlenktas arba subraižytas. Lanksčios pakuotės lengvai nesi deformuoja. Nors tokios pakuotės gali būti pažeistos gabenimo metu, jei jas pradurtų aštrus daiktas, tačiau mažesnė tikimybė, kad lanksčią pakuotę paveiks išoriniai veiksniai.

  • Prekės ženklas ir pritaikymas

Lanksti pakuotė yra lengvai pritaikoma. Galite pasirinkti iš kelių spausdinimo būdų, kad pridėtumėte bet kokią spalvą ar grafiką, atspindinčią jūsų prekės ženklą. Be to, lanksčios pakuotės formą ir dydį galima lengvai pritaikyti. Šis pranašumas leidžia sukurti unikalų dizainą, kad jūsų gaminys išsiskirtų lentynose.

Kietą pakuotę pritaikyti sudėtinga ir palyginti brangu. Pavyzdžiui, kalbant apie spausdinimą, dizainas turi būti spausdinamas atskirai ant popieriaus ir tada įklijuojamas naudojant klijus, kurie padidina išlaidas.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia