Pradinis Švietimas Kaip pradėsime naujus mokslo metus

Kaip pradėsime naujus mokslo metus

1077
0

Artėjant naujiems mokslo metams, kurie, žadama, bus kitokie nei praėjusieji, norima apžvelgti švietimo padėtį rajone. Apie tai kas naujo, kokie pokyčiai laukia ugdymo įstaigų bendruomenių paklausėme savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Vaidoto Kalino.

Pagrindinė ir svarbiausia naujiena ta, kad visos pamokos visoms klasėms vyks kontaktiniu būdu, tai yra, mokiniai eis į mokyklas ir mokysis kaip ir anksčiau. Vedėjas teigia, kad visos Ukmergės rajono švietimo įstaigos labai pasiilgo mokinių ir džiaugiasi, kad ugdymas jose vyks kontaktiniu būdu klasėse.

2021-2022 mokslo metais Ukmergės rajono savivaldybėje veiks 17 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Tai vaikų lopšeliai-darželiai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriai mokyklose. Viso veiks 95 grupės, kurias planuoja lankyti 1130 ikimokyklinukų ir 309 priešmokyklinukai. Nors ankstesniais metais tokiose įstaigose nebuvo vietų, dabar jau problema išspręsta ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos dar gali priimti vaikučius.

Rajonas prieš keletą metų jau apdovanotas „Auksine krivūle“ už ekologiško maitinimo organizavimą vaikų lopšeliuose-darželiuose. Ši praktika ir toliau vis labiau plečiama. Nuo rugsėjo 1-os dienos ekologiškais maisto produktais bus maitinami vaikai 6 ugdymo įstaigose – vaikų lopšeliuose-darželiuose „Žiogelis“, „Nykštukas“, „Eglutė“, „Saulutė“, „Vaikystė“ ir ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Šilelis“. Prie šių įstaigų nuo spalio 1 d. prisijungs ir vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“.

Kinta lopšelių-darželių interjeras ir aplinka. Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vaikams duris atvers trys naujos, šiuolaikiškai įrengtos grupės. Visų darželių kiemai pasipildė naujais įrengimais, įsigytais Europos Sąjungos struktūrinių fondų projekto „Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ lėšomis. „Eglutėje“ pastatyta nauja pavėsinė – kupolas, įrengtas Kneipo takas, „Nykštuke“ – aviečių labirintas, sutvarkytas lauko aikštelių apšvietimas, „Vaikystėje“ – įrengta „Kaimiškoji sodyba“, „Žiogelyje“, „Buratine“, „Saulutėje“ atnaujintos lauko žaidimų aikštelės. 2021-2022 m.m. visi miesto darželiai ir ikimokyklinio ugdymo skyrius „Šilelis“ pilnai įsidiegs elektroninį dienyną.

Tikimasi, kad ateinančiais mokslo metais rajone mokysis daugiau mokinių negu ankstesniais. Tai būtų maloni naujiena, nes ankstesniais mokslo metais kasmet mokinių tik mažėdavo. Pasak V. Kalino, planuojama, kad 2021-2022 m.m. Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose pradės mokslus 3457 mokiniai, t.y. 24 mokiniais daugiau, negu mokėsi 2020-2021 mokslo metais. Mokytis pirmoje klasėje prašymus pateikė 311 būsimų pirmokų tėveliai. Abiturientų planuojama turėti 233, o tai 30 mokinių daugiau, negu praėjusiais mokslo metais. Vidurinį ugdymą, baigus pagrindinio ugdymo programą, pasirinko 202 mokiniai, o tai 33 mokiniais mažiau negu pernai.

Rajone, kaip ir visoje šalyje, vis aktualesnė tampa pedagogų trūkumo problema – daug pedagogų išeina į pensiją, palieka mokyklas, iš darbo mokyklose išeinama ir dėl kitų priežasčių. Jaunų mokytojų į mokyklas ateina nedaug, tačiau rajone šią problemą 2021-2022 m.m. pavyko išspręsti – pedagogai, turintys mažesnį krūvį, dirba keliose mokyklose, mokyklų bendruomenes papildė nauji mokytojai.

Visos mokyklos atsinaujino, įsigijo naujų baldų ar įrangos, perdažė patalpas. O kai kurios rajono mokyklos mokinius pasitiks su naujovėmis. Didelės naujienos planuojamos Ukmergės meno mokykloje. Gavus savivaldybės paramą ir radus naują mokytoją mokyklos muzikos skyriuje pradedama mokyti groti mušamaisiais instrumentais. Į pirmą klasę planuojama priimti 4 mokinius, kuriems mokytis teks 7 metus. Jau yra įsigyti reikalingi muzikos instrumentai, šiuo metu baigiamos įrengti specialios patalpos. Bendradarbiaujant su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla, mokykloje nuo rugsėjo 1 d. į šokio programą bus integruotos baleto pamokos, kurias ves profesionali balerina. Mokykloje įdiegtas VERITUS elektroninis dienynas.

Dukstynos pagrindinėje mokykloje mokinius pasitiks rekonstruota sporto salė, atnaujinti persirengimo kambariai ir rūbinė.

Taujėnų ir Želvos gimnazijose, Vidiškių pagrindinėje mokykloje ir „Šilo“ progimnazijoje, įgyvendinant projektą „Tėvų ir mokyklos sinergija mokant vaikus lietuvių kalbos (rašymo)“, įrengti specialūs kabinetai: įgyti modernūs mokykliniai stalai su kėdėmis, sėdmaišių komplektai, įsigyti kompiuterizuotų mokymosi vietų komplektai (interaktyvūs ekranai, nešiojami kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, planšečių įkrovimo dėžės).

Nuo rugsėjo 1 dienos Taujėnų gimnazijoje pradės veikti nauja ikimokyklinio ugdymo grupė vaikams nuo vienerių metų amžiaus.

Visos rajono ugdymo įstaigos atnaujino bei papildė informacinių technologijų įrangą. Rajono savivaldybė reikšmingai prisidėjo skirdama biudžeto lėšas hibridinių klasių įrangai, skaitmeninių mokymo priemonių ir skaitmeninių vertinimo instrumentų licencijoms įsigyti. „Šilo“ progimnazijoje pradės veikti viena moderniausių šalyje hibridinių klasių. Visose įstaigose veiks erdvės „ITmagnetas“, kurios suteiks galimybę kiekvienam mokyklos ar lopšelio-darželio bendruomenės nariui naudotis nemokamomis kopijavimo ir skenavimo, informacijos paieškos paslaugomis.

Spalio mėnesį Ukmergės rajono gatvėmis pradės riedėti naujas „Šilo“ progimnazijos autobusas.

Specialiosios „Ryto“ mokyklos Veterinarijos gatvės korpuse atlikus patalpų remonto darbus, pakeitus jų išplanavimą, trys klasės persikels mokytis į šias patalpas iš Vytauto gatvės korpuso.

 

 

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia