Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip paversti savo verslą tvariu?

Kaip paversti savo verslą tvariu?

1009
0

Domėjimasis ekologija, tvarumu, rūšiavimas ir kiti ,,žali“ įpročiai jau nebestebina, tačiau verslai vis dar dažnai nežengia žingsnio link gamtai draugiškų sprendimų nežinodami nuo ko pradėti. Priklausomai nuo verslo ir jam reikalingų resursų tvarius sprendimus galima priimti įvairiose srityse pradedant nuo pakuočių iki dokumentų skaitmenizacijos bei daugybės kitų.

Pradėkite nuo įpakavimo

Kartais tvarumą galima rasti ir netikėtose vietose: sparčiai populiarėja dar ne visų atrasta eko lipni juosta, kuri visiškai suyra gamtoje. Pakuojant siuntas lipnios juostos sunaudojama tikrai daug, todėl šis iš pažiūros mažas pokytis turi tikrai didelę reikšmę einant tvarumo link. Vietoj plastikinių maišelių vis dažniau naudojami popieriniai arba medžiaginiai, taip pat tokie, kuriuos galima kompostuoti su maisto atliekomis. Kita populiari pakuotė – kartono dėžės – ne tik yra tvarus, bet ir patogus bei produktą geriau apsaugantis nuo išorinių smūgių sprendimas. UAB „Carttara“ taip pat pabrėžia, jog tai greitai suyranti ir lengvai perdirbama medžiaga, o ir prekių, kurioms galima panaudoti dėžutes pasirinkimas platus: maisto produktams, konditerijai, farmacijai, namų ūkio reikmėms ir kitoms prekėms.

Pakuočių ir produktų perdirbimas

Panaudotų resursų perdirbimas – kvieskite klientus grąžinti jiems nebereikalingas, sugedusias ar dėl kitų priežasčių naudoti netinkamas iš jūsų įsigytas prekes. Jų dalis galėsite panaudoti naujiems produktams kurti, pakuotėms gaminti, o galbūt paprasčiausiai saugiai jų atsikratysite išrūšiavę. Perdirbimas gali būti vienas sumaniausių ir įdomiausių būdų, kaip nereikalingus daiktus panaudoti dar kartą. O ir laikyti produktus prasmingiau jau perdirbtose pakuotėse.

O gal elektromobilis?

Investuokite į gamtai draugiškus įmonės automobilius, atsisakykite nereikalingų kelionių, mažinkite prekės kelionės iki vartotojo atstumą, rinkitės vietinius gamintojus ir sandėliavimą, apsvarstykite kondicionierių taršos mastą bei rinkitės kitas tvarias alternatyvas. Pasiūlymų ne vienas, lieka išsirinkti jūsų įmonei tinkamiausią, o galbūt – pritaikyti visus?

Skaitmenizacija – daugiau vietos stalčiuose ir išsaugoti medžiai

Popieriaus panaudojimas tampa vis mažiau svarbus tiek dokumentavimo, informacijos saugojimo, tiek reklamos srityse. Turėkite visus dokumentus vienoje vietoje, saugiai laikomus ir lengvai pasiekiamus bei investuokite į skaitmeninę rinkodarą, kuri pasiteisins tikrai daug labiau negu lankstinukų dalinimas prekybos centro automobilių aikštelėje.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia