Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip nustatyti popieriaus kokybę?

Kaip nustatyti popieriaus kokybę?

114
0

Popierius turi daugybę panaudojimo būdų. Priklausomai nuo spausdinimo tikslo, pasirenkamas tinkamas popieriaus tipas. Jo paviršius, storis, formatas ar danga turi įtakos ne tik paties spaudinio kokybei, bet ir estetinėms savybėms. Tad, kaip nustatyti popieriaus kokybę?

Popierius – pagrindiniai kokybės kriterijai

Pagrindiniai popieriaus parametrai yra šie: formatas, baltumas, nepermatomumas, gramatūra ir paviršiaus tekstūra.

  • Formatas

Kalbant apie formatą, tiksliau, lapo paviršiaus plotą, galime susidurti su A, B ir C formatais pagal skalę nuo 0 iki 10 (0 yra didžiausias formatas). Labiausiai paplitęs formatas yra A4 (tai tiesiog popieriaus lapas), kurio matmenys 210 x 297 mm. Šis formatas naudojamas spausdinimui ir kopijavimui. Mažiausias A10 formatas yra 26 x 36 mm, o didžiausias A0 formatas – 841 x 1189 mm. Tuo tarpu didžiausias B formatas yra B0 lapas, kurio matmenys 1000 x 1414 mm, o B10 – 31 x 44 mm. C serija prasideda C10 – 28 x 40 mm ir baigiasi C0 – 917 x1297 mm.

  • Baltumas

Vertinant popieriaus baltumą, svarbu atkreipti dėmesį į CIE skalę, pagal kurią tikrinamas balto popieriaus suvokimas (jis palaikomas pagal apšvietimo parametrus, galinčius tiksliausiai atkurti dienos šviesą). Šis baltumo žymėjimas grindžiamas atspindžiu, matuojamu viso spektro plokštumoje. Palyginimui, ISO skalės baltumo žymėjimas yra kitoks – čia yra ribojimas iki mėlynojo matomo spektro diapazono. CIE baltumo skalė gana tiksliai atspindi, kaip žmogaus akis mato spalvas ir atspalvius.

  • Nepermatomumas

Popieriaus nepermatomumas – tai tiesiog jo atsparumas šviesos srautui. Kuo didesnis popieriaus atsparumas šviesai, tuo didesnis neskaidrumo parametras. Tai ypač svarbu, jei norite spausdinti ant abiejų lapo pusių.

  • Gramatūra

Nuo jos priklauso popieriaus storis, stiprumas ir savitasis tūris. Ji matuojama gramais kvadratiniam tūriui (g/m2). 70-90 g/m2 – tai ploniausias popierius, skirtas kasdieniam naudojimui. 200 g/m2 ir daugiau – storiausias popierius, skirtas vizitinėms kortelėms ir išskirtiniams projektams.

  • Tekstūra

Paskutinis aptartas parametras – tekstūra (šiurkšti arba glotni). Lygesniam popieriui sunaudojama mažiau rašalo nei šiurkščiam, o spausdinimo kokybė yra gerokai geresnė.

Popieriaus, kaip medžiagos, naudojimą galima pastebėti praktiškai visose gyvenimo srityse – jis gaminamas masiškai. Dėl savo sudėties įvairovės jis naudojamas įvairiais būdais. Šiuolaikiniame pasaulyje be jo būtų sunku išsiversti.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia