Pradinis Gyvenimas Patarimai Kaip išsirinkti tinkamą suvirinimo aparatą?

Kaip išsirinkti tinkamą suvirinimo aparatą?

11073
0

Suvirinimas yra procesas, kurio metu gaunamas neišardomas sujungimas, todėl jeigu mėgstate meistrauti namuose, tikriausiai svarstote galimybę įsigyti suvirinimo aparatą. Rinkoje galima rasti gana didelę suvirinimo aparatų pasiūlą, todėl galima nesunkiai suklysti ir išsirinkti netinkamą arba prastos kokybės aparatą. Suvirinimo aparatų kainos gali būti labai įvairios – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Aparatai taip pat skiriasi funkcijomis, kokybe, techninėmis charakteristikomis. Internetinės parduotuvės, prekiaujančios suvirinimo aparatais, b-a.eu atstovas M. Meliešius pateikia patarimus, kaip tinkamai išsirinkti suvirinimo aparatą.

Pagrindinis visų suvirinimo aparatų skirtumas yra jų naudojamas suvirinimo būdas. Aparatai skirstomi pagal tai, koks suvirinimo lanko maitinimo šaltinis naudojamas. Šiuo metu populiariausi trys suvirinimo būdai, pagal kuriuos galima rinktis suvirinimo aparatus.

Aparatai suvirinimui su glaistytais elektrodais (MMA)

Aparatai suvirinimui su glaistytais elektrodais arba dar liaudiškai vadinamoji „svarkė“ yra vienas iš populiariausių variantų. Tokio suvirinimo aparato veikimo principas yra labai paprastas. Tarp glaistu dengto elektrodo ir metalo, kuris yra virinamas, sukuriamas elektros lankas. Šis elektros lankas tirpdo ir metalą ir elektrodą. Elektrodo metalas susilydo su suvirinamu metalu. Elektrodo glaistui tirpstant susikuria apsauginės dujos ir šlakas. Šie suvirinimo aparatai puikiai tinka darbui lauke, net esant stipriam vėjui. Dėl aparato konstrukcijos, suvirinimo procesas yra gerai valdomas. Naudojant mėgėjišką suvirinimo aparatą su glaistytais elektrodais galima virinti neriboto storio plieną, kitus storus metalus. Tačiau šis virinimo būdas netinkamas labai ploniems metalams virinti. Šis virinimo būdas yra nebrangus, kadangi pakanka įsigyti tik aparatą ir elektrodus. Be to, suvirinimo elektrodais aparatai yra pigiausi, jiems nereikalingos suvirinimo dujos. Naudoti šį aparatą nėra sudėtinga, tačiau norint kokybiško rezultato reikia įgūdžių.

Aparatai suvirinimui nelydžiu elektrodu apsauginėse dujose (TIG)

Šis suvirinimo būdas yra vadinamas virinimu volframo elektrodu inertinėse dujose arba suvirinimu argonu, kadangi kaip apsauginės dujos dažnai naudojamos argono dujos. Kokios apsauginės dujos naudojamos priklauso nuo virinamos medžiagos. Elektros lankas sudaromas tarp volframo elektrodo ir suvirinamo metalo. Dėl to, kad proceso metu papildomai naudojamos dujos, šis virinimo būdas yra „švaresnis“ už suvirinimą elektrodais, tačiau šią suvirimo įrangą yra sudėtingiau naudoti, todėl nerekomenduojama nuo jos pradėti mėgėjams. Norint naudoti TIG aparatą reikia aukštos kvalifikacijos ir įgūdžių. Įranga yra brangi, tačiau ja galima suvirinti labai plonus metalus.

Aparatai suvirinimui lydžiu elektrodu apsauginėse dujose (MIG)

Šis suvirinimo būdas paprastai vadinamas suvirinimu pusautomačiu arba pusautomatiniu suvirinimu. Virinant šiuo būdu elektrinis lankas sudaromas tarp lydžios vielos ir suvirinimo metalo, esančio apsauginių dujų aplinkoje. Kaip apsauginės dujos gali būti naudojamos tiek inertinės dujos, pavyzdžiui argonas, tiek aktyviosios dujos, tokios kaip anglies dioksidas, arba anglies dioksido mišinys su argonu. Naudoti MIG įrangą yra labai lengva, ypač jeigu aparatas turi automatinį valdymą. Lyginant su suvirinimu elektrodais, MIG suvirinimas yra brangesnis, nes papildomai reikia pirki apsauginių dujų balioną. Tačiau šis būdas reikalauja mažiau įgudimo, todėl jį paprasčiau naudoti mėgėjams.

Rinkitės aparatą pagal savo poreikius

Renkantis suvirinimo aparatą labai svarbu įvertinti, kokius metalus norėsite suvirinti. Paanalizuokite suvirinimo aparatų technines charakteristikas, ir atkreipkite dėmesį į kelis pagrindinius dalykus. Visų pirma, kokio storio ir kokios rūšies metalus galima suvirinti išsirinktu suvirinimo aparatu. Įvertinkite savo darbų apimtis, t.y. kiek laiko naudosite suvirinimo aparatą. Atkreipkite dėmesį koks aparato galingumas, kitos charakteristikos.

Interneto parduotuvėje b-a.eu prekiaujama įvairių rūšių suvirinimo aparatais, todėl sau tinkamą įrangą galės išsirinkti tiek mėgėjai, tiek kvalifikuoti specialistai. Siūloma 190 skirtingų prekių. Pigiausių suvirinimo aparatų kainos prasideda nuo 150 Eur. Nežinantys, kokį aparatą pasirinkti, visuomet gali kreiptis į parduotuvės konsultantus, kurie ne tik suteiks visą dominančią informaciją, bet taip pat padės išsirinkti prekę, labiausiai atitinkančią Jūsų poreikius. Trys didžiausi privalumai perkant suvirinimo aparatus internetu: gera kaina, galimybės neskubant išsirinkti kokybišką prekę, pristatymas į bet kurį Lietuvos miestą. Dėl šių priežasčių vis labiau populiarėja apsipirkimas internetu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia