Pradinis Aktualijos Rašo skaitytojai Ką gali tikras bendruomeniškumo jausmas?

Ką gali tikras bendruomeniškumo jausmas?

4385
0

„Kokios Joninės be maudynių! Jei mes neturime paplūdimio – mes jį pasidarome. Nes mes, Taujėnų miestelio bendruomenė, niekada nestokojome bendrystės jausmo įgyvendinant bet kurį projektą, bet kokią veiklą, bet kurią idėją. Nuo 4 mėn. Elenos iki mero Rolando – visi kaip vienas kumštis. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo krašto žmonėmis.“ – sako bendruomenės pirmininkas Vidmantas Krikštaponis.


Joninių šeštadienį taujėniškiai susibūrė į talką – susitvarkyti paplūdimį, esantį prie Taujėnų užtvankos. Idėja imtis tvarkymosi darbų gimė keletui aktyvių bendruomenės tarybų narių, kurie dažnai čia maudosi. Paplūdimys buvo apaugęs nendrėmis, likusi tik siaura atkarpa nueiti į vandenį. Keletą dienų prieš šeštadienį visos nendrės buvo nukastos ir atvežta smėlio. Talkos dieną susirinko nemažas būrelis pačių aktyviausių bendruomenės narių. Vieni vyrai rovė nendrių likučius, rinko akmenis, kiti – pjovė žolę, dar kiti – mūrijo naują laužavietę, frezavo tinklinio aikštelę, moterys rūpinosi pietų gaminimu. Mažieji taujėniškiai irgi neatsiliko nuo savo tėvelių. Po talkos buvo valgoma žuvienė, lauže keptos bulvės, žaidžiamas tinklinis, vaikai maudėsi užtvankoje.

Viskas negali būti padaryta per vieną dieną, todėl artimiausiu metu bus atvežta dar daugiau smėlio, padaryta persirengimo kabina bei supynės mažiesiems.

Iš tiesų, kiekviena bendruomenė turi narių, tačiau tikrą bendrystę parodo pačių narių bendruomenės gerovei atlikti darbai. Dažnai reikia tik bendruomeniškumo jausmo ir darbščių rankų.

Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininko pavaduotoja Milda Auglytė

Nuotraukos Linos Krikštaponienės ir Ramūno Krikštaponio

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia