Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Efektyvūs ir patikimi traktorių generatoriai žemės ūkio pramonėje

Efektyvūs ir patikimi traktorių generatoriai žemės ūkio pramonėje

336
0

Kaip ir bet kuri kita transporto rūšis, traktorius yra sudėtingas mechanizmas, turintis savo važiuoklės, uždegimo ir maitinimo sistemų, taip pat elektros įrangos ypatybes. Pastarasis apima daugybę komponentų, iš kurių vienas yra generatorius ir su juo susiję mechanizmai.

Kas yra traktoriaus generatorius ir jo įtaisas?

Elektros generatorius prie traktoriaus yra srovės šaltinis, užtikrinantis traktoriaus elektros prietaisų veikimą. Kad gerai atliktų savo darbą, generatorius turi būti paprastos konfigūracijos ir eksploatacijos, patikimas, ilgai tarnauti, mažų matmenų.

Generatorius yra vienas iš pagrindinių borto elektros sistemos įtaisų, netinkamas šio įrenginio veikimas ar gedimas apsunkina traktoriaus valdymą arba daro jį visiškai neįmanomą. Dėl generatorių konstrukcinių ypatumų jų remontas yra itin sunkus arba iš viso neįmanomas, todėl sugedusį bloką būtina pakeisti. To poreikis iškyla nutrūkus ar trumpam jungus apvijų posūkius, lūžus nuolatiniams magnetams ir esant įvairioms detalių deformacijoms. Kai kuriuos gedimus iš esmės galima pašalinti pakeitus guolius ar kėbulo dalis, tačiau tai gali pareikalauti daug laiko ir pastangų.

Kaip išsirinkti generatorių?

Norėdami pakeisti, turėtumėte paimti generatorių su tokiomis pačiomis charakteristikomis kaip ir sugedęs įrenginys – maitinimo įtampa, srovė, galia, greitis ir kt. Naujasis generatorius turi turėti ne mažesnę galią nei senasis, kitaip jis tiesiog negalės tiekti reikiamos galios.

Generatorius montuojamas pagal traktoriaus remonto instrukcijas. Ateityje agregatas turi būti patikrintas (apžiūrėtas, išmatuotas diržo įtempimo laipsnis ir diržo būklė ir kt.) ir išvalytas atliekant įprastinę priežiūrą. Generatoriaus veikimas tikrinamas kasdien prieš užvedant variklį naudojant įspėjamąją lemputę. Laiku atliekant techninę priežiūrą, generatorius patikimai tieks maitinimą į traktoriaus borto elektros sistemą.

Apie generatoriaus gedimą galite sužinoti priekiniame skydelyje esantį įrenginį – ampermetrą, kuris matuoja srovės stiprumą ir akumuliatoriaus būklę. Priklausomai nuo srovės šaltinio, traktoriaus generatoriai yra:

  • su kintamu srovės šaltiniu;
  • su nuolatiniu srovės šaltiniu.

Beveik visa traktoriaus elektronika priklauso nuo generatoriaus veikimo. Patikrinti automobilio multimetru gali kiekvienas, o generatoriaus keitimas – tam tikrų įgūdžių ir kvalifikacijos reikalaujantis darbas. Žinoma, geriausia tokį dalyką patikėti patyrusiems meistrams specializuotame servise.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia