Dėmesys jaunajai kartai

  1077
  0

  Praėjusią savaitę Ukmergės rajono policijos komisariate vyko įvairios prevencinės priemonės, susijusios su jaunąja karta.  

  Bendruomenės pareigūnė Ingrida Juzėnienė lankėsi Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kur vyko susitikimai su pirmų klasių gimnazistais. Moksleiviai sprendė testą. Atsakymai parodė, kad vaikai nežino apie nepilnamečių dažniausiai padaromas pažeidimus ir veikas bei  už tai numatytą administracinę ar baudžiamąją atsakomybę. Buvo diskutuojama, kokį amžių apibrėžia sąvoka „vaikas“. Kalbėta apie saugumą namuose, kieme, mokykloje.

  Taip pat I.Juzėnienė pristatė jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, papasakojo, koks turėtų būti jaunuolis, norintis įsijungti į šią organizaciją. Naudingi buvo ir bendruomenės pareigūnės apsilankymai priešmokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinių tėvų susirinkimuose. Pareigūnė trumpai apžvelgė rajono eismo statistinius duomenis, atkreipė dėmesį į avaringiausias miesto gatves,
  paragino tėvelius kalbėtis su vaikais apie tai, kaip jie elgtųsi ištikus vienokiai ar kitokiai nelaimei.

  Spalio 15 d. buvo surengta policinė priemonė, kurioje dalyvavo ir socialiniai partneriai – Siesikų seniūnijos bei rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovai. Priemonės tikslas – išsiaiškinti ir nustatyti vaiko teisių pažeidimus, tad grupė pareigūnų aplankė trylika socialinės rizikos arba policiją dominančių vaikų šeimų. Šiose šeimose gyvena 44 vaikai.

  Pareigūnai  atkreipė dėmesį, kad namuose dažnai rūkoma, geriamas alus vaikų akivaizdoje. Vaikų gyvenimo sąlygos buvo įvertintos patenkinamai.

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. Policijos komisariato  informacija
  vilkmerge.lt archyvo nuotr.

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia