Bušido čempionate – ukmergiškių pergalės

1146
    0

Šį šeštadienį Švenčionių kultūros namų salėje įvyko Lietuvos bušido (imtynių) čempionatas jaunučių (12-13 m.), jaunių (14-15 m. ir 16-17 m.), jaunimo (18-21 m.),  į kurį atvyko ir Ukmergės dziudo klubo kovotojai. Bušido kovotojai kovoja tik su sportiniais šortais, be aprangos.

Pirmasis pradėjo kovas Jeronimas Domanskis. Sverdamas 43 kg startavo 50 kg kategorijoje, nepabūgo sunkesnių savo varžovų ir parodė, kad yra neblogai įvaldęs imtynių techniką  tiek stovėsenoje, tiek parteryje. Paklausęs trenerio tapo nugalėtoju.

Būdamas 12 metų Klaudijus Aukštuolis nusprendė pabandyti jėgas 14-15 metų amžiaus grupėje iki 70 kilogramų. Jis įveikė keturis varžovus (du iš jų smaugimo veksmais, vieną rankos laužimu ir finale metimais) tapdamas šios svorio kategorijos Lietuvos bušido (imtynių) čempionu. 16-17metų grupėje svoryje iki 55 kg finale per 35 sekundes rankos laužimu kovą laimėjo Mindaugas Orlingis taip pat iškovojo čempionato taurę, jam buvo pirmasis startas bušido arenoje. Šioje amžiaus grupėje svoryje iki 76 kg Aurimas Šmigelskis laimėjęs tris kovas, susitiko finale su sportininku iš Kauno ir po pratęsimo, nors Aurimas visą kovą buvo aktyvesnis, tačiau teisėjų sprendimu, pergalė atiteko varžovui.
    Na o mūsų Mindaugui Verbickui, 18-21 metų amžiaus grupėje, svoryje iki 76 kg šis čempionatas  buvo pasiruošimas sekmadienį vykstančiai kovai Vilniuje Forum Palace su Europos bušido grapplingo čempionu  Sergej Bigišev klubas”Vendetta”, Vilnius.

Mindaugas susitiko su kovotoju iš Jurbarko ir jį nugalėjo, tapdamas čempionu.

Mes, treneriai džiaugiamės mūsų klubo sportininkų pasirodimu Lietuvos bušido (imtynių) čempionate, o labiausiai tai, kad žiūrovai palydėdavo mūsų kovotojų kovas ovacijomis, nors varžybos vyko Švenčionyse. Sportininkus treniruoja treneriai: Artūras Sakas, Eugenijus Simonaitis ir Tomas Putinauskas.