Pradinis Švietimas Atostogos Veprių krateryje

Atostogos Veprių krateryje

2499
0

45 vaikai iš Kauno ir Ukmergės rajonų pavasario atostogas praleido Veprių stovykloje, gražiausiose Ukmergės r. apylinkėse. Veprių kraštovaizdis suformavo prieš 165 milijonus metų nukritus 320 m diametro meteoritui, kuris išmušė virš 550 metrų gylio ir 8 kilometrų diametro kraterį.

Stovyklautojai keliavo kraterio apylinkėmis, ieškojo meteorito pėdsakų, gamtos „lobių”, sėmėsi stiprybės iš Bėčių šaltinio, šimtamečio Veprių ąžuolo, aplankė Veprių piliakalnius. Stebuklingu būdu persikėlę į Gelvonio kunigaikštystę gelbėjo svarbų asmenį – kunigaikštytę Geldutę. Rūtos ir Česlovo Lukenskų namuose stovyklautojai „Paukščių tako” žvilgsniu pažvelgė į žemę, eksperimentavo spalvų laboratorijoje, vaišinosi sūriu.

Stovykloje apsilankę svečiai suteikė daug naujų žinių. Karate treneris ir sporto medicinos gydytojas Gediminas Tankevičius dalinosi įspūdžiais apie karate, keliones, mediciną ir sveiką gyvenimo būdą. Pabendravę su gamtos tyrinėtoju-fotografu Mariumi Čepuliu, vaikai sužinojo daug tikrų ir netikrų mitų apie gyvūnus, išsiaiškino, kuris gyvūnas yra protingiausias, ką apie žmones galvoja angis ir stumbras, kaip obuolius „neša“ ežiukas. Su psichologe Jurgita Vasiliauskiene stovyklautojai mokėsi spręsti komandines užduotis, savęs pažinimo.

Kiekvienas atrado savyje kažką naujo, ko anksčiau nemokėjo ar nežinojo. Kas išmoko susitaikyti su pralaimėjimo kartėliu ir įgijo draugų palaikymą, kas sužinojo, kad turi savyje daug valios ir ištvermės įveikti žygius pėsčiomis ir dviračiais, kitam pavyko atsipalaiduoti relaksacijos metu, išgyventi be kompiuterio ir mobilaus telefono, kitas sužinojo ant kokio medžio auga kankorėžiai.

Penkios dienos pralėkė kaip viena. Visi pajuto gamtos virsmus. Atvykę stovyklautojai dar grožėjosi užšalusiu Veprių ežeru, o išvykstant – stebėti plaukiojančias gulbes, antis, besistiebiančias žibutes. Su šypsenomis veide, pilni įspūdžių ir emocijų, linkėdami stovyklai daug gerų stovyklautojų ir sėkmės, laukdami vasaros atostogų, kad vėl galėtų čia sugrįžti, vaikai išvyko namo.

Džiaugiamės TAPK2 projekto parama, Kauno jaunųjų turistų centro prisidėjimu suburiant vaikus į „Atostogas Veprių krateryje“.
Mielas skaitytojau – moksleivi, jeigu nori įdomiai, turiningai ir linksmai praleisti vasaros atostogas įspūdingoje meteorito kraterio vietovėje, susirasti naujų draugų, neabejok, ši stovykla kaip tik tau. Ieškok Fb Vepriai stovykla , o mes tavęs lauksime.

Veprių stovyklos informacija

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia