Pradinis Švietimas Akcijoje „Saugaus interneto savaitė“ – pamokos kaip būti saugiam internete

Akcijoje „Saugaus interneto savaitė“ – pamokos kaip būti saugiam internete

1891
0
Saugus internetas

Šiandieninis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be virtualios erdvės, įvairių mobiliųjų įrenginių. Kyla klausimas, ar mes visi mokame  jais naudotis ir elgtis internete saugiai ir patikimai?

Vasario mėnesį jau kelinti metai visose  Lietuvos bibliotekose vyksta akcija „Saugaus interneto savaitė“, kurioje noriai dalyvaujame ir mes. Visi atėjusieji pirmiausia supažindinami su prasidėjusia savaite, jos renginiais, išgirsta, ką turi žinoti ir ką mes veiksime. O veikėme iš ties daug. Rengėme trumpas pamokėles, sklaidėme internetui skirtas brošiūras, diskutavome ir mokėmės, kaip saugiai prisijungti įvairiuose socialiniuose tinkluose, patikrinome savo privatumo saugumą. Visi bendrai išsprendėme testą „Ar tikrai internete esi saugus?“. Susipažinome su projekto „Bibliotekos pažangai“ išleistais leidiniais „Saugus ir draugiškas internete“. Šiuos tris skirtingų spalvų leidinukus – oranžinį – pradedantiesiems, žalią -moksleiviams ir mėlyną – tėvams visada atėjęs rasi prie kompiuterio, kad iškilus kokiai nors problemai, greitai rastum išeitį ir atsakymą.

Savaitės metu žiūrėjome vaizdinę medžiagą – vaikų piešiniais iliustruotą mokomąją virtualią enciklopediją, edukacinius pamokančius filmukus „Saugesnis internetas“.

Tai nesibaigia vien šia savaite. Nuolat diskutuojame, stebime, mokomės, tariamės ir labai džiaugiamės, kad tokios akcijos vyksta. Jos neleidžia užsimiršti, primena būti budriems, saugiems, draugiškiems ir laikytis žmogiškųjų, gerųjų vertybių – nesityčioti, nešmeižti, negudrauti, neapgaudinėti.

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

internetas įmonei

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia