Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Agrarinės paslaugos: kodėl verta rinktis profesionalumą?

Agrarinės paslaugos: kodėl verta rinktis profesionalumą?

808
0

Įvairūs žemės ūkio darbai – sėja, kultivavimas, arimas, javų ir kukurūzų kūlimas, žolės smulkinimas, volavimas, giluminis purenimas, akėjimas, žolinių pašarų ruošimas, komposto kratymas, ekologinis piktžolių naikinimas ir kt. – turi būti atlikti reikiamu laiku ir atitinkamu būdu, nepriklausomai nuo to, ar juos dirbti patinka, ar lengva, ar norisi. Nuo atliktų žemės ūkio darbų kokybės priklauso viso derliaus rezultatai. Ką tai reiškia? Kad reikia dėti maksimalias pastangas, kad visi darbai būtų atlikti tinkamai.

Šiuolaikinius žemės ūkio darbus verta atlikti su modernia technika

Įprasta manyti, kad moderni žemės ūkio technika reikalinga tik labai stambiems ūkiams. Tačiau tai ne visai tiesa. Moderni, funkcionali ir našiai veikianti technika reikalinga bet kokiam ūkiui, kad darbai būtų atlikti ir greitai, ir lengvai. Yra nemažai įvairių veiksnių – pradedant dirvos būkle ir baigiant bendromis vietovės sąlygomis, darbų specifika – kurie apsunkina žemės ūkio darbus, kenkia žemės įdirbimui, apsunkina darbininkų kasdienybę. Tuo tarpu šiuolaikinė technika padeda ne tik tausoti gamtą, bet ir atlikti daugiau užduočių ir užauginti didesnius plotus, didesnį kiekį derliaus. Kitaip tariant, taikant naujas, aplinkai nekenksmingas technologijas ir pasitelkus gerą techniką galima efektyviau auginti derlių ir naudoti mažiau išteklių, resursų.

„Ką daryti, jei ūkis mažas ir finansinės galimybės neleidžia įsigyti naujos technikos?“, – kartais klausia ūkininkai. Ir būtent dėl dažnai pasikartojančio tokio klausimo, Lietuvoje buvo įsteigtas agrarinių paslaugų teikėjų kooperatyvas. Koks didžiausias jo privalumas? Kad savo paslaugas, įskaitant ir technikos nuomą, čia siūlo žemės darbus atliekantys partneriai. Pavyzdžiui, atėjus sėjos laikui, per „Agro rangovų“ grupę galima užsisakyti sėjos paslaugas, kurios bus atliekamos pagal konkrečiam atvejui geriausią technologiją ir su tinkamiausia technika. Tradicinės sėjos paslauga gali būti teikiama su sėjamosiomis „Horsch Pronto DC“, kurios užtikrina našumą, taupo degalų sąnaudas, didina trąšų panaudojimo efektyvumą, kokybiškai sėja visas kultūras tiek lengvose, tiek sunkiose dirvose. Taip pat galima rinktis ir juostinės sėjos paslaugą, kuri gali būti teikiama su aukštos komplektacijos sėjamąja „Horsch Focus“ ar „Farmet Falcon Pro“. Nemažiau kokybiška technika teikiamos ir kitos agrarinės paslaugos. Toks žemės ūkio darbų mechanizavimas gali stipriai prisidėti prie didesnės ūkio vertės kūrimo, paversti derliaus nuėmimo, perdirbimo ir kitus darbus veiksmingesniais, efektyvesniais ir ekologiškesniais.

Agrarines paslaugas rinktis – verta

Progresas ir pažanga žemės ūkio srityje nebūtinai reiškia dideles investicijas į traktorius ar kitą žemės ūkio techniką. Ūkininkai jau gali be didesnių išlaidų rinktis tinkamiausią darbui techniką, atsižvelgdami į planuojamų atlikti darbų pobūdį.

„Agro rangovai“ pastebi, kad Lietuvoje vis dažniau linkstama rinktis agrarines paslaugas. Kodėl? Nes jas teikia tie, kurie tai gali, kurie apie tai išmano, ir kurie turi reikalingą techniką, užtikrinančią darbų kokybę. Kokiais privalumais pasižymi naudojama naši, moderni, šiuolaikinė žemės ūkio technika?

  1. Didina žemės ūkio darbų našumą, palengvina dirvos įdirbimą ir jos kokybę.
  2. Pašalina darbo jėgos trūkumo naštą ir leidžia ūkininkams lengviau susidoroti su kylančiais iššūkiais.
  3. Mažina žemės ūkio poveikį aplinkai, kai darbai atliekami su ekonomiška ir gamtą tausojančia technika.
  4. Leidžia ūkininkams sutaupyti: tiek laiko, tiek degalų sąnaudas.

Apskritai naudojama moderni technika maksimaliai patenkina ūkininkų poreikius, palengvina ūkio darbus, leidžia juos nudirbti greičiau ir mėgautis geresniu derliaus rezultatu. Agrarinės paslaugos buvo sukurtos tam, kad mažintų darbų krūvį ir gerintų žemės ūkio galimybes. „Agro rangovai“ – agrarinių paslaugų teikėjų kooperatyvas – yra suinteresuoti didinti agrarines paslaugas teikiančių asmenų ar įmonių žinomumą, apimtis bei efektyvumą. Jų tikslas – žemės ūkio rinkoje teikti itin aukštos kokybės paslaugas, užtikrinti gerą jų prieinamumą, kad ūkininkas galėtų greitai rasti ir užsisakyti jam reikalingas agrarines paslaugas.

Agrorangovai.lt – tai kooperatyvas, kuriame galima atrasti ir užsisakyti jums reikalingas paslaugas arba pasiūlyti savo teikiamas paslaugas. Čia nuolat laukiami tiek ūkininkai su savais darbų poreikiais, tiek nauji kooperatyvo nariai, kurie gali ir nori skirti technikos ar personalo, padedančio teikti agrarines paslaugas ir auginti žemės ūkio rinką Lietuvoje.

https://agrorangovai.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia