Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga 7 patarimai ričių priežiūrai

7 patarimai ričių priežiūrai

147
0

Žvejybos reikmenys gali būti ganėtinai skirtingi. Visgi, vienu iš esminių įrankių reikėtų įvardyti ritę. Tinkamai prižiūrima ši gali tarnauti itin ilgą laikotarpį ir pastebimai pagerinti žvejybą. Taigi, pateikiame net 7 patarimus, kurie padės pasirūpinti turima rite. 

Panaudoję – išvalykite

Norint, kad turima ritė tarnautų kuo įmanoma ilgesnį laiką, po kiekvienos žvejybos svarbu praplauti ją gėlu vandeniu. Tai padės pašalinti susikaupusius nešvarumus ir smėlį. Be to, reguliarus ritės plovimas apsaugos ją nuo korozijos bei užtikrins ilgaamžiškumą. 

Nepamirškite sutepti

Dar viena ritės priežiūros taisyklė – nepamirškite tinkamai sutepti visų judančių dalių. Geriausia naudoti tam specialų tepalą. Išskirtinį dėmesį rekomenduojama skirti guoliams, svirčiai ir krumpliaračių mechanizmams. 

Laikykite sausai

Itin svarbu, kad ritę laikytumėte sausoje vietoje. Be to, prieš sandėliavimą visuomet gerai šią išdžiovinkite. Kitu atveju galite susidurti su anksčiau jau minėta korozija arba rūdimis. Taigi, nepamirškite į tai atsižvelgti ir saugoti turimos ritės.

Elkitės atsargiai

Žvejybos metu su rite svarbu elgtis kuo atsargiau, kad jos nepažeistumėte. Pasistenkite vengti smūgių į kietus paviršius. Be to, kai ritės nenaudojate, geriausia ją laikyti specialiame dėkle, kuris apsaugo nuo pažeidimų. Žinoma, nepamirškite šios saugoti ir transportavimo metu. 

Tinkamai vyniokite valą

Teisingas valo vyniojimas užtikrina, kad šis tolygiai gultų ant ritės būgnelio. Tai sumažina tikimybę susipainioti. Be to, pastebimai pagerėja pats metimo našumas. Taigi, tai dar viena svarbi tinkamos ritės priežiūros taisyklė. 

Reguliariai patikrinkite

Rekomenduojama reguliariai tikrinti turimos ritės būklę. Tai padės išvengti rimtesnių problemų, mat pažeidimus pamatysite gerokai anksčiau. Be to, bent kartą per metus apžiūrai patariama kreiptis į profesionalus. Toks sprendimas gali padėti užtikrinti sklandų vidinių komponentų veikimą. 

Reguliuokite ritės tempimą

Ritės tempimą geriausia reguliuoti pagal žuvies rūšį ir pačios žvejybos sąlygas. Visgi, į tai atsižvelgti būtina, jeigu norite išvengti nesėkmių. Visų pirma, netinkami tempimo nustatymai gali sukelti žuvies praradimą. Kita vertus, tai taip pat prisideda prie įvairių ritės pažeidimų. Taigi, nepamirškite pasirūpinti tinkamais tempimo nustatymais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia