Pradinis Kultūra Renginiai Žiemos palydėtuvių šventė III Antakalnio kaime

Žiemos palydėtuvių šventė III Antakalnio kaime

1560
0
DSC 0436

DSC 0436

Nei iš ryto nulinojęs lietus, nei pakilęs vėjas nesutrukdė III Antakalnio ir aplinkinių kaimų gyventojams susirinkti į žiemos palydėtuvių šventę – Užgavėnes.

O ir kaip namuose pasiliksi, kai žinai, kad tiems, kurie Užgavėnių nešvenčia, bus metai prasti: ar gyvulys parkris, ar javai prasti užaugs, ar namiškiai susirgs. Taigi visi susirinko išvaryti žiemos demonus, pažadinti sukaustytą žemę, suteikti jai derlingumo galią. Trūko tik svarbiausio žiemos simbolio – Morės.

DSC 0427

O juk dar rytą mergaitės gražino Morę, rausvino lūpas ir skruostus. Kaip visada pastabiausi  ir greičiausi buvo vaikai. Jie netruko pastebėti pasislėpusią Morę už storo medžio kamieno. Berniukai su džiaugsmu ją atnešė ir pastatė pievos vidury. Prasidėjo dainos ir rateliai, juokas ir žaidimai. Žiūrovų nebuvo, nes visi stojo į bendrą ratą ir žaidė Užgavėnių žaidimus. Užgavėnės,  be Kanapinio ir Lašininio kovos – ne Užgavėnės.  Daug džiaugsmo ir  gerų  emocijų vaikams suteikė lenktynės su maišais, virvės traukimas, mūšis ant kaladžių. Kaip ir priklauso, Lašininis buvo nugalėtas. Visi vieningai nutarė Lašininį   kartu su žiema iš kiemo išvyti, Morę su visais žiemos demonais sudeginti ir paskelbti pavasario bei Kanapinio karaliavimo pradžią. Aplinkui pasklidę malonūs kvapai, kvietė paragauti gardžios šiupininės, paskanintos spirgučiais. Visi valgė ir dar prašė. Neveltui sakoma,  kad jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus.   

„Šilo“ pagrindinės mokyklos Antakalnio pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Vilma Šlubelienė

DSC 0432

DSC 0434

DSC 0435

DSC 0440

DSC 0439 DSC 0419

DSC 0422 DSC 0424

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia