Pradinis Gyvenimas Receptai Žaliųjų glotnučių receptai iš vaisių ir pievų žolių

Žaliųjų glotnučių receptai iš vaisių ir pievų žolių

834
0

Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.

Švieži, termiškai neapdoroti vaisiai ir daržovės yra sveikos mitybos pagrindas – mūsų organizmui jų reikia kasdien. Tiesa, ne visos sveikos gamtos gėrybės vienodai skanios, tačiau su trupučiu fantazijos, maisto žinovų patarimais, kiekvienas ras sau tobulą skonio ir naudos derinį. Šiek tiek žalumynų iš daržo ar pievos, šiek tiek egzotiškų vaisių ar šviežio derliaus daržovių iš parduotuvės – ir visa vitaminų puokštė jūsų stiklinėje.

„Šiandien šviežių vaisių, daržovių ir žalėsių asortimentas toks platus, kad daugelis jų nustojo būti egzotiškais. Pavyzdžiui, tik šiltose šalyse augantys bananai jau seniai yra įprastas ir pats perkamiausias vaisius „Maximos“ tinkle. Klientų mėgstamiausių vaisių penketuke, greta obuolių bei kriaušių, rikiuojasi mandarinai ir apelsinai. Šviežių vaisių, daržovių asortimentą klientams formuojame iš įvairių pasaulio šalių, o įpusėjus pavasariui, lentynas pradedame pildyti šviežio lietuviško derliaus gėrybėmis, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Kiaulpienės ir dilgėlės – vertinga kokteilio dalis

Žaliųjų kokteilių žavesys yra ruošimo paprastumas bei kūrybos laisvė – nėra taisyklių, ką su kuo maišyti. Vis dėlto, keletas naudingų patarimų padės greičiau atrasti džiuginantį skonį ir malonią konsistenciją.

„Pavyzdžiui, bananai padeda išgauti tirštą, vientisą gėrimo tekstūrą ir suteikia natūralaus saldumo, kuris gerai dera su špinatais ar kitomis lapinėmis daržovėmis. Beje, norint praturtinti kokteilį geležies doze, į glotnutį galima dėti šviežių dilgėlių lapelių – prieš tai juos reikėtų nuplikyti. Lygiai taip pat galima eksperimentuoti su kitomis jaunomis laukinėmis žolėmis – garšvomis, balandomis, kiaulpienėmis. Pastaroji žolė kartoka – šio kartumo reikia organizmui, o glotnutyje su bananu jo beveik nesijaus“, – pasakoja Brigita Baratinskaitė, prekybos tinklo „Maxima“ Maisto departamento gamybos direktorė.

Pasak jos, gaminant nesaldų kokteilį, banano funkciją gali pakeisti prinokęs avokadas. Norint atskiesti sutrintų vaisių tyrę, paprasčiausia naudoti vandenį, bet galima leistis į eksperimentus su įvairiomis sultimis ar augaliniu pienu – migdolų, avižų, sojų, kokosų, ryžių.

„Glotnučius galima praturtinti baltymais įmetus saują mėgstamų riešutų, papildomą kiekį skaidulų užtikrins linų ar kanapių sėklos“, – teigia B. Baratinskaitė ir  kviečia išbandyti keletą skirtingų glotnučių receptų.

Dilgėlių, obuolių ir medaus glotnutis

Reikės: saujos 3 min. virtų dilgėlių lapų, 2 vidutinio dydžio obuolių – be sėklų ir supjaustytų kubeliais, pusės puodelio ledukų, pusės puodelio vandens, keleto didelių šauktų skysto medaus, žiupsnelio cinamono.

Žaliasis vitaminų užtaisas

Reikės: banano, kelių ledukų, saujelės šviežių špinatų, šakelės petražolių, 5 kiaulpienės žiedų, stiklinės mėgstamo augalinio pieno, kelių šaukštų klevų sirupo arba išlydyto medaus.

Vitamino C šaltinis

Reikės: banano, nulupo ir nusėklinto apelsino, saujelės jaunų garšvos lapelių, saujelės šviežių rūgštynių lapų, saujelės ledukų, pasirinkto augalinio pieno. Jeigu trūksta saldumo – pridėkite kelias džiovintas datules be kauliukų arba ištirpinto medaus.

Mėlynasis kokteilis

Reikės: saujelės šilauogių, saujelės gervuogių, kelių didesnių braškių, banano, saujelės ledukų, kelių šaukštų šviežių granato sulčių, kelių šaukštų klevų sirupo, pusės puodelio vandens. Pikantiško skonio ir papildomą vitamino C dozę suteiks kelios kekės juodųjų serbentų žiedų.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia