Vyko tradicinis tarptautinis šachmatų festivalis ,,Latgalės ruduo-2014”

1045
    0

M.Dolmantas N.NoreikaN.Gutauskas A.Mecelis

Spalio 8-12 dienomis Daugpilyje (Latvija) vyko tradicinis tarptautinis šachmatų festivalis ,,Latgalės ruduo- 2014”.

Dalyvavo 82 šachmatininkai iš Latvijos ( Daugpilio, Rygos, Černikovo), Rusijos (Sank Peterburgo, Pskovo), Baltarusijos (Vitebsko, Minsko, Oršos, Gomelio, Rogachovo, Bobruisko, Mogiliovo) ir Ukmergės sporto centro šachmatininkai.

20141008 175834

Varžybų tikslas pasiruošti Europos čempionatui, kuris vyks po mėnesio Estijos sostinėje Taline.

Dalyviai varžėsi trijose grupėse. A turnyre žaidė suaugę ir jauniai. Trenerė Virginija Savickienė užėmė dešimtą vietą iš 32 dalyvių.

B turnyre žaidė 20 jaunučių iki keturiolikos metų. Visą turnyrą lyderio pozicijos neužleido Martynas Dolmantas ir tik viena pralaimėta devintame ture partija, neleido džiaugtis nugalėtojo taure. Martynas iškovojo antrąją vietą. O Normantas Noreika surinkęs 4,5 taško iš devynių užemė 12 vietą.

20141008 175900

C turnyre dalyvavo 31 šachmatininkas iki 10 metų. Puikiai visą turnyrą žaidė Artūrėlis Mecelis, bet pritrūko sėkmės ir liko ketvirtoje vietoje. Naglis Gutauskas užemė 19 vietą.

Daugpilio šachmatų klube įsikūręs pirmasis Pabaltyje šachmatų muziejus. Vaikai pamatė pirmuosius mechaninius ir elektroninius šachmatų laikrodžius, kompiuterius, labai retas, senas šachmatų knygas bei įvairiausius šachmatus ir trofėjus.