Pradinis Lietuvos naujienos VRM: švelninamos medienos pjuvenų, skiedrų bei biokuro sandėliavimo sąlygos

VRM: švelninamos medienos pjuvenų, skiedrų bei biokuro sandėliavimo sąlygos

817
0

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos parengė  Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimo projektą, kuriuo siekiama švelnesnių priešgaisrinės saugos reikalavimų medienos pjuvenų, skiedrų bei biokuro sandėliavimui.

Patvirtinus šį projektą biokuro sandėliavimo apimtys didės, todėl mažiau kainuos biokuro, skirto šilumos gamybai, ruošimas, o dėl to turėtų kristi ir šildymo kainos.

Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimas leistų medienos pjuvenas, skiedras bei biokurą laikyti atvirose teritorijose, kurios yra nutolusios nuo miestų ar miestelių daugiau kaip 2 km, krūvomis ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų. Šių krūvų aukštis negalės viršyti 14 m, pagrindo plotis neturės viršyti 24 m, o praeigos tarp jų turės būti ne siauresnės kaip 10 m.

Lengvesnės taisyklės keistų prieš tai buvusius reikalavimus išlaikyti sandėliuojamų krūvų aukštį iki 8 m, krūvų pagrindo plotį iki 12 m, o praeigų tarp jų plotį – ne mažiau kaip 4 m.

Siekiant užtikrinti priešgaisrinį saugumą, numatytos ir atitinkamos kompensacinės priemonės, pavyzdžiui, medienos pjuvenoms, skiedroms, biokurui laikyti skirta atvira teritorija negali būti užkrauta daugiau kaip 65 procentais, o šalia medienos pjuvenoms, skiedroms, biokurui laikyti pritaikytos aikštelės turi būti ne mažesnis kaip 1 000 m3 talpos vandens rezervuaras ar atviras vandens telkinys, kuris galėtų būti pasitelkiamas galimam gaisrui gesinti.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia