Švietimo programa „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ pripažinta geriausiai atspindinčia 2012 metų Europos temą – „Europos kartų bendradarbiavimas”

    860
    0

    IMG 4209

    Ukmergės švietimo centro įgyvendinta neformaliojo švietimo programa „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“ pripažinta geriausiai atspindinčia 2012 metų Europos temą – „Europos kartų bendradarbiavimas”.

    Spalio 30 d. Vilniaus mokytojų namų didžiojoje konferencijų salėje vyko projekto TAPK (Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk.) baigiamoji konferencija. Renginio metu buvo aptarti Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lėšomis visoje Lietuvoje 2010-2012 m. vykdyto projekto TAPK „Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“ rezultatai. 

    Projektą administravo Švietimo mainų paramos fondas.

    Projekto TAPK veikloje – neformaliojo švietimo, pilietinio ir tautinio ugdymo programose bei stovyklose dalyvavo 40208 vaikai iš 58 Lietuvos savivaldybių. Įvairius neformaliojo švietimo projektus ir programas įgyvendino 33 skirtingi veiklos organizatoriai.  Priskaičiavus programose dalyvavusius organizatorių partnerius, projekto įgyvendinime dalyvavo per 100 įvairių organizacijų.

    2011-2012 m. Ukmergės švietimo centras įgyvendino Pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo (regioninio tapatumo stiprinimo) programą „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Programoje dalyvavo 12 ugdymo įstaigų (Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos, Siesikų vidurinė mokykla, Dainavos, Deltuvos, Dukstynos, Pabaisko, Pašilės, Senamiesčio, Šešuolių, Vidiškių pagrindinės mokyklos, darželis-mokykla „Varpelis“) ir Ukmergės kultūros centras. Programos partneriai VšĮ Rokiškio jaunimo centras ir Švenčionių r. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras. Įgyvendinant šią programą buvo ugdomas mokinių gebėjimas dalyvauti, bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiomis organizacijomis, menininkais, amatininkais, įsitraukti į pilietinės visuomenės kūrimą, buvo skatinami puoselėti savo regiono kultūrinius ypatumus ir saugoti kultūros paveldą.

    Konferencijoje dalyvavusi Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialo vedėja, programos koordinatorė Aldona Rudokienė priėmė Švietimo mainų paramos fondo direktorės Daivos Šutinytės pasirašytą, Ukmergės švietimo centrui,  projekto TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“) dalyviui, skirtą padėką už geriausiai 2012 metų Europos temą – Europos kartų bendradarbiavimas – atspindinčią programą „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“.

    Veprių vasaros poilsio stovykloje, 2010-2012 m. gavus TAPK projekto dalinį finansavimą, buvo įgyvendintos neformaliojo švietimo programos „Šventosios vingiai“. Vykdant temines veiklas prisidėta prie vaikų socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo, buvo lavinami bendravimo, organizaciniai, kūrybiškumo įgūdžiai, skatinami emociniai ir tarpkultūriniai gebėjimai.

    Švietimo centro informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia