Pradinis Gyvenimas Patarimai Fejerverkų saugos patarimai

Fejerverkų saugos patarimai

182
0
©pixabay.com

Statistiniai duomenys rodo, kad per pastaruosius 15 metų pastebimai padaugėjo su fejerverkais susijusių sužalojimų. Ataskaitoje užfiksuota, kad vien 2022 m. dėl incidentų, susijusių su fejerverkais, Jungtinėse Amerikos Valstijose žuvo 11 žmonių ir apie 10 200 buvo sužeista. Ši statistika pabrėžia, kad labai svarbu laikytis fejerverkų saugos patarimų, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir sužeidimų švenčių metu.

Todėl, kai fejerverkų šou šiomis dienomis yra rengiami taip dažnai, kiekvienam, mėgstančiam naudoti fejerverkus, būtina žinoti pagrindinius patarimus, padedančius išlikti saugiems ir išvengti nelaimingų nutikimų.

1 fejerverkų saugos patarimas

Laikykitės vietos įstatymų ir taisyklių.

Vietos fejerverkų įstatymai ir taisyklės gali labai skirtis priklausomai nuo vietovės, o jų nesilaikymas gali baigtis baudomis arba teisinėmis pasekmėmis. Prieš įsigydami ar iššaudami fejerverkus, susipažinkite su savo vietovės fejerverkų naudojimo įstatymais ir taisyklėmis. Be to, atkreipkite dėmesį į leistinas fejerverkų naudojimo datas, laiką ir vietas.

2 fejerverkų saugos patarimas

Atidžiai perskaitykite fejerverkų naudojimo instrukcijas ir jų laikykitės.

Norint užtikrinti saugų fejerverkų tvarkymą ir naudojimą, labai svarbu kruopščiai laikytis ant fejerverkų pakuočių pateiktų nurodymų. Saliutas.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad instrukcijų ignoravimas ar nepaisymas gali sukelti nelaimingus atsitikimus ar sužalojimus. Todėl nepamirškite, kad fejerverkų gamintojų pateikiama informacija nėra pateikta be reikalo – viskas, kas joje parašyta, yra ypatingai svarbu.

3 fejerverkų saugos patarimas

Fejerverkus pirkite tik iš patikimų pardavėjų.

Nors pirkimas iš pavienių pardavėjų gali atrodyti ekonomiškai naudingas, dažnai nustatoma, kad siūlomi produktai yra nelegalūs arba padirbti. Rinkdamiesi pripažintus pardavėjus, kurie parduoda kokybę atitinkančius fejerverkus, sumažinsite nelaimingų atsitikimų ar gedimų riziką.

Todėl jei norite, kad jūsų organizuojamas fejerverkų šou būtų saugus ir įsimintinas, investuokite į kokybiškus fejerverkus, kurie atitinka visus aukščiausius šiuolaikinius standartus. Galite būti tikri, kad dėl tokio sprendimo nenusivilsite.

4 fejerverkų saugos patarimas

Fejerverkus naudokite lauke, atviroje ir gerai matomoje vietoje.

Labai svarbu užtikrinti, kad fejerverkai būtų naudojami tik lauke, kur yra pakankamai erdvės. Ieškokite vietovių be kliūčių, pavyzdžiui, laisvo lauko arba didelio vandens telkinio.

Kuo geriau nustatysite ir pasirinksite fejerverkų leidimui skirtą vietą, tuo labiau sumažės nelaimingų nutikimų rizika.

5 fejerverkų saugos patarimas

Netoliese turėkite vandens avariniams atvejams.

Nesvarbu, ar fejerverkai dideli, ar maži, visada šalia turėkite lengvai prieinamo vandens, kuris būtų naudojamas avarijos atveju. Nesvarbu, ar tai būtų kibiras vandens, ar žarna, ar gesintuvas, turėdami šias priemones po ranka, galite greitai sušvelninti bet kokius netikėtus incidentus, pavyzdžiui, gaisrus ar nudegimus.

Nemaža dalis žmonių apie visas šias priemones pamiršta, nes paprasčiausiai yra įsitikinę, kad jų fejerverkų šou bus sėkmingas ir be jokių kliūčių. Tačiau jei visuomet pasirūpinsite saugumu, galite būti tikri, jog jūsų fejerverkų reginys bus nepriekaištingas ir nesukels jums jokių papildomų rūpesčių.

6 fejerverkų saugos patarimas

Paskirkite blaivų suaugusįjį, kuris rūpinsis fejerverkais.

Nors fejerverkai ir alkoholis dažnai lydi vienas kitą, saugumas turi išlikti svarbiausiu prioritetu. Paskirkite suaugusįjį, kuris išliktų blaivus ir būtų atsakingas už fejerverkų uždegimą. Tai yra ypatingai svarbu, kadangi neblaivūs asmenys, kurie rūpinasi fejerverkais, gali būti kur kas aplaidesni ir mažiau atsargūs.

7 fejerverkų saugos patarimas

Laikykite vaikus ir naminius gyvūnus saugiu atstumu.

Vaikai ir naminiai gyvūnai kartais gali būti nenuspėjami, ypač susijaudinimo metu. Nustatykite specialią „saugią zoną“, kurioje vaikai ir naminiai gyvūnai galėtų mėgautis fejerverkais saugiu atstumu.

Be to, nepamirškite, kad naminiai gyvūnai ypatingai jautriai reaguoja į fejerverkų keliamą triukšmą. Tai reiškia, kad fejerverkų šou metu būtų geriausia, jog juos laikytumėte uždarose patalpose ir sukurtumėte jiems saugų prieglobstį, kuris padėtų jiems išvengti pernelyg didelio streso, įtampos ir nerimo.

8 fejerverkų saugos patarimas

Niekada nenukreipkite fejerverkų į žmones, gyvūnus ar pastatus.

Nors fejerverkų tikslas gali būti nepavojingas, niekada nenukreipkite fejerverkų į žmones, gyvūnus ar pastatus, nes fejerverkai gali sužeisti. Fejerverkai dėl savo prigimties kartais gali sugesti arba elgtis nenuspėjamai, net jei su jais elgiamasi tinkamai.

9 fejerverkų saugos patarimas

Uždegdami fejerverkus dėvėkite apsauginius akinius.

Nuolaužos, kibirkštys ar net netinkamai veikiantys fejerverkai gali sužaloti akis, jei pateks į akis. Dėvėdami apsauginius akinius galėsite papildomai apsisaugoti ir būti ramūs.

Nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti neprasminga investuoti papildomas lėšas į apsaugines priemones, nes galbūt iki šiol jums niekada nebuvo tekę susidurti su fejerverkų sukeliamais sužalojimais, vis dėlto, tokios papildomo saugumo priemonės yra tiesiog būtinos.

10 fejerverkų saugos patarimas

Uždekite po vieną fejerverką ir greitai atsitraukite.

Tam tikri gaminiai gali atrodyti nekalti, tačiau uždegti kartu jie gali nekontroliuojamai ir pavojingai užsiliepsnoti. Laikykitės paprastų ir saugių taisyklių – fejerverkus uždekite po vieną, o finalą palikite profesionalams. Tai rekomenduojama kiekvienas profesionalus pirotechnikas, turintis ilgametę patirtį šioje rinkoje.

11 fejerverkų saugos patarimas

Niekada iš naujo neuždeginėkite sugedusių fejerverkų.

Jei fejerverkas neužsidega taip, kaip tikėtasi, nebandykite jo uždegti iš naujo. Tikėtina, kad tai yra „nuorūka“, ir kyla pavojus, kad ji netikėtai užsidegs arba sprogs vamzdyje. Vietoj to saugiai sunaikinkite sugedusį fejerverką apipildami jį vandeniu arba įdėdami į kibirą su vandeniu 20 minučių ar ilgiau.

Net jei iki šiol to niekuomet nedarėte, pats metas pradėti vadovautis šiuo svarbiu patarimu, kuris padės išvengti didelių nelaimių.

12 fejerverkų saugos patarimas

Panaudotus fejerverkus šalinkite saugiai.

Panaudoti fejerverkai gali smilkti ilgesnį laiką ir kelti gaisro kilimo pavojų. Kad to išvengtumėte, panaudotus fejerverkus išmeskite panardinę į kibirą vandens. Kai fejerverkai atvės, sudėkite juos į metalinį fejerverkams šalinti skirtą konteinerį, kad sumažintumėte riziką, jog jie vėl užsidegs.

13 fejerverkų saugos patarimas

Fejerverkus laikykite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo šilumos šaltinių.

Taip išvengsite jų nestabilumo ir sumažinsite nelaimingų atsitikimų riziką.

14 fejerverkų saugos patarimas

Neeksperimentuokite su namudiniais fejerverkais.

Naminiai fejerverkai neatitinka profesionaliai pagamintų fejerverkų saugos standartų ir patikimumo, todėl padidėja nelaimingų atsitikimų ar sprogimų rizika.

Net jei manote, kad tokiu būdu galite sutaupyti daugiau lėšų, toks sprendimas gali sukelti pernelyg didelio masto nelaimingus nutikimus. Investuokite į kokybę, patikimumą bei savo ir aplinkinių saugumą.

15 fejerverkų saugos patarimas

Apsvarstykite galimybę apsilankyti profesionaliame fejerverkų šou, o ne namų sąlygomis organizuojamame fejerverkų renginyje.

Profesionalių fejerverkų šou ieškokite socialinėje žiniasklaidoje, laikraščiuose ir internete. Toks reginys gali atimti jums žadą.

Fejerverkai – neatsiejama švenčių dalis

Taigi, akivaizdu, jog fejerverkai yra svarbi daugelio švenčių ir renginių dalis. Tačiau visų svarbiausia, kad fejerverkų šou būtų rengiamas profesionaliai ir atsakingai.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia