Pradinis Kultūra Renginiai Vidiškių bendruomenės išvyka į Žagarę

Vidiškių bendruomenės išvyka į Žagarę

700
0

Įgyvendindami Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos projektą „Judame kartu – geriname sveikatą“, rugsėjo 4-5 dienomis Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenė vyko į Žagarę ir jos apylinkes.

Projekto tikslas – gerinti Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenės narių fizinę, emocinę ir socialinę gerovę.

Išvyka prasidėjo Molinės saulėgrąžos sodybos Radviliškio rajone aplankymu. Apsižiūrėtos 75 saulėgrąžų rūšys, pasigrožėta aplinka. Sužinojome, jog per šį saulėgrąžų lauką eina piligrimų kelias Camino Lituano, sodyboje piligrimams suteikiama nakvynė. Sodybos šeimininkės rekomenduoti, apsilankėme kavinės „Žarija” parke.

Jame pasivaikščiojome energetiniu labirintu, basų kojų taku. Baltų pavėsinėje pasisėmėme ramybės. Toliau išvyka tęsėsi jau Joniškio apylinkėse. Prie Mūšos Tyrelio pažintinio tako bendruomenės narių jau laukė Laumė, kuri pavedžiojo klaidžiais pelkių takais, supažindino su augalija, gyvūnija ir kitomis paslaptimis.

Pažintinio tako ilgis apie 7,5 km. Prie nueitų kilometrų ir nužingsniuotų žingsnių dar reikėtų paminėti vakaro programą – piliakalnį Žagarėje ir šokius, kurie, kartu su dainomis, suteikė gerų emocijų, bendrystės pojūtį.

Kitą dieną šią išvyką tęsėme pažintimi su Žagare. Ekskursija su vietine gide, aplankant senąją turgaus aikštę, puodų namą, Barboros Žagarietės kriptą. Išvyką vainikavo edukacija Lėlių muziejuje bei kaliausių fabrikėlyje.

Namo bendruomenės nariai iškeliavo pavaišinti žolelių arbata ir vietine uogiene zapte, bei pasigaminę kiekvienas po savo kaliausytę. Per dvi dienas nueita apie 30 km, t.y. apie 40000 žingsnių. Bendruomenės nariai džiaugėsi galimybe pabūti bendrystėje ir judėjime.

Jolanta Čekauskaitė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia