Pradinis Verslas Ukmergės verslas Valų bendruomenė turi naujus namus

Valų bendruomenė turi naujus namus

1752
0

Viena aktyviausių rajono bendruomenių – Valų kaimo bendruomenė nuo šiol turės suremontuotas ir gražias patalpas. Jų atidarymo iškilmės sulaukė ne tik daugumos Valų, aplinkinių kaimų gyventojų, bet ir gausaus būrio svečių. Bendruomenės namų atidaryme skambėjo sveikinimai, buvo teikiamos dovanos, koncertavo bendruomenės nariai.

Atidarymo iškilmės prasidėjo jaunųjų Valų atstovų spektakliu. Simboliniu raktu nešina bendruomenės pirmininkė Angelė Jokubynienė pašventinti suremontuotas patalpas pakvietė Vidiškių ir Žemaitkiemio kleboną Darių Auglį. Bendruomenės narius sveikino ir padovanojo valstybinę vėliavą seimo narė Loreta Graužinienė, jaukių ir šiltų namų linkėjo savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys, rasti kuo daugiau idėjų linkėjo Vietos veiklos grupės pirmininkė Reda Liubomirskienė, profesorė Genovaitė Stulpinienė, gausus būrys svečių.

Sveikinimai baigėsi Valų bendruomenės vaikų ir moterų kolektyvų koncertu. Juos paruošė Kultūros centro Žemaitkiemio filialo meno vadovė Alė Ališauskienė.

Nors Valuose gyvena 217 žmonių, bet 2003 metais įkurta bendruomenė vienija ir aplinkinius kaimelius. Todėl, pasak A. Jokubynienės, bendruomenėje apie 300 gyventojų. Bendruomenei 2008 metais buvo perduotas uždarytos pradinės mokyklos pastatas. Šio pastato antrame aukšte butai, o pirmame veikia vienintelė kaime valstybinė įstaiga – Vlado Šlaito viešosios bibliotekos padalinys.

2010 metais bendruomenė Vietos veiklos grupei pateikė paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. 2011-ųjų vasarą pasirašomas projektas „Buvusios mokyklos pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Projektui įgyvendinti gauta 116 tūkstančių litų. Gavus finansavimą prasidėjo pastato remonto darbai. Pakeisti langai ir durys, grindys, lubos. Už kito projekto lėšas įsigyti baldai, žaliuzės. Dar vienas finansavimo šaltinis leido sutvarkyti šildymo sistemą. Patys bendruomenės nariai taip pat prisidėjo prie savų namų remonto – dažė sienas.

Bendruomenė daug užsiima su jaunimu – kartu dainuoja, šoka. Atidariusi savo namus bendruomenė ir toliau teiks projektus, tikisi lėšų jų finansavimui. Jau gautas finansavimas iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui „Šeimos instituto stiprinimas“. Pagyvenusiems, neįgaliesiems, jauniems žmonėms, šeimoms iš visos seniūnijos bus rengiami mokymai, seminarai, išvykos ne tik bendruomenėje bet ir visoje seniūnijoje. Žmonės žiemos vakarais į bendruomenės namus rinksis piešti, karpyti iš popieriaus, megzti, nerti, verpti vilną.

Iš karto atidarius bendruomenės namus savaitei laiko įsikūrė Kauno taikomosios dailės mokyklos mokiniai – tapė vaizdingas apylinkes. Nuo rugpjūčio 20 dienos jų darbai bus eksponuojami Kultūros centro galerijoje.

Arvydas Pėšina

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia