Pradinis Kultūra Renginiai Vaitkuškio dvaras: nuogos avys, senas geras rokas ir grafo šypsnys iš nuotraukos

Vaitkuškio dvaras: nuogos avys, senas geras rokas ir grafo šypsnys iš nuotraukos

2030
0

Taurus aristokratas, mecenatas, visuomenininkas, vienas pirmųjų Lietuvoje  profesionalių fotografų, Vaitkuškio dvaro savininkas grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis paslapčia patenkintas suktų savo ilgą ūsą: dvaras atgyja. Čia saulėtą, vėjuotą ir lietaus šuorais purškiamą praėjusį savaitgalį vyko Europos paveldo dienų renginys „Įsuk paveldo ratą“, svetingai priimtas naujojo dvaro šeimininko vilniečio Ginto Dūdėno. Dvarą Vilniaus Užupyje įsikūrusios antikvaro parduotuvės ir kvepalų verslo savininkas įsigijo iš jo paveldėtojo 2020 m.

Ukmergiškiams ir miesto svečiams skirtą šventę naujasis dvarininkas organizavo drauge su Kultūros centru: miesto kultūrininkai pasistengė, kad renginyje užtektų pramogos ir mažam, ir senam. Vyko GMP medikų Jolantos ir Vidmanto Keburių šeimos režisuojamas avelių kirpimo šou: romūs ir gražūs naminiai gyvūlėliai buvo kerpami tradiciniu ir moderniu būdais. Senosiomis avių kirpimo žirklėmis darbavosi pati Jolanta, elektrinėmis – vaikinai, kurie  avių kirpimo meno mokėsi Ispanijoje.

Taip pat buvo surengta kvepalų edukacija, vaikučiai mokyti gaminti aitvarus, prekiauta naminiais saldumynais ir žolių arbatomis, paskaitą skaitė profesorius Rimvydas Laužikas.

Šventę užbaigė legendinės roko grupės „Poliarizuoti stiklai“ koncertas.

Daugiau apie Vaitkuškio dvarą, skaitykite vilkmerge.lt: Vieta, kur nebevaikšto skrybėlėtos ponios (Vaitkuškio dvaro istorija)

Rasa Jakiūnaitė

Dainiaus Vyto nuotraukos

Daugiau nuotraukų: ČIA. 

After Effect

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia