Pradinis Gyvenimas Laisvalaikis Užugirio dvaras dienai priminė tarpukarį

Užugirio dvaras dienai priminė tarpukarį

1477
0

Kasmet rugpjūčio pirmoje pusėje Užugirio kiemas pavirsta tarpukario Lietuvos aukštuomenės susibūrimo vieta. Čia būriuojasi frakais pasidabinę ponai, puošniomis suknelėmis puikuojasi ponios. Vaikų laukia žaidimų aikštelė, smaližių – prekeiviai, norinčių pasigėrėti grožiu – gražiausios ponios rinkimai, o melomanų – muzikiniai kūriniai.

Šventė prasidėjo šv. mišiomis Lėno šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Po šv. mišių iškilmės persikėlė prie pernai metais pastatyto paminklo Prezidentui Antanui Smetonai šalia buvusios mokyklos. Giedant valstybės himną valstybines vėliavas pakėlė šauliai ir skautų atstovai.

Renginio vedėjas, rajono šaulių atstovas Linas Kavaliauskas pasveikinti susirinkusius pakvietė rajono savivaldybės merą Rolandą Janicką. Pasak mero, kilęs iš paprastų žmonių Prezidentas savo raštuose ir kalbose kvietė žmones įsiklausyti ir gerbti vieniems kitus, būti vieningiems. „Prezidentas visada sakydavo – būkim dvasingi, pažinkim savo praeitį, kad galėtume kurti ateitį“, – sakė meras. Susirinkusius sveikino Seimo nariai Juozas Varžgalys ir Mindaugas Puidokas. Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius Prezidento A. Smetonos giminių vardu dėkojo už pagalbą „pažinti ir suprasti, kokia svarbi buvo Prezidento tautinė dvasia“. Tautininkų sąjungos atstovas Kristupas Krivickas Ukmergės Kraštotyros muziejui padovanojo 1940 metų birželio 13 dienos žurnalo „Trimitas“ numerį.

Po minėjimo šventė persikėlė prie Užugirio dvaro. Čia susirinkusieji, belaukdami atvykstančio Prezidento, stebėjo Lėno regatą, žaidė šachmatais, lankėsi tarpukario fotoateljė, fotografavosi su mimų teatro aktoriais, bendravo su Lietuvos aristokratų sąjungos nariais ar mugėje įsigijo įvairių gardumynų. Norintieji galėjo apsilankyti „Miško brolių“ šaudykloje ar kartu su skautais pašaudyti lankais.

Klubo „Miško broliai“ automobiliu atvykusį Prezidentą su žmona Sofija pasitiko karininkų uniformomis pasipuošę klubo nariai, Ukmergės burmistras ir klebonas. Priėmęs sveikinimus ir dovanas, Prezidentas iš savo dvaro balkono pasveikino visus susirinkusius.

Po fotosesijos Prezidentą su žmona renginio vedėja Kristina Kazlauskaitė pakvietė išrinkti dvaro ponią. Padainavus Rimai Žudienei, „Miško brolių“ karininkai gražiausias ir geriausiai tarpukario Lietuvos madas atkartojančias ponias pakvietė ant scenos. Čia jos turėjo prisistatyti ir pasveikinti Prezidentą. Išrinkti gražiausią Užugirio kiemo ponią Prezidentui padėjo burmistras ir klebonas bei prezidentienė Sofija. Išklausius žiūrovų ovacijų garsumo, padiskutavus, buvo išrinkta „Gražiausia Užugirio kiemo ponia“, „Publikos ponia“, o „klebono gaspadinei“ atiteko paguodos prizas.

Išrinkus gražiausią ponią, scenoje pasirodė grupė „Quorum“. Buvo apdovanotos geriausiai šachmatais žaidusios panelės, Lėno regatos nugalėtojai.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia