Pradinis Verslas Ukmergės verslas „UŽMOJAI SU GARANTIJOMIS” DIREKTORIUS G. PAKULNIS: Medienos pramonės išlikimui svarbiausia inovacijos...

„UŽMOJAI SU GARANTIJOMIS” DIREKTORIUS G. PAKULNIS: Medienos pramonės išlikimui svarbiausia inovacijos ir žmonės

10224
0
DCIM100MEDIADJI_0027.JPG

Pirminiu medienos paruošimu užsiimanti bendrovė Užmojai su garantijomis (USG) Ukmergės rajone veikia nuo 1993 metų, taigi visai neseniai atšventė 25-metį. Per šį laikotarpį būta visko – įmonė keitėsi, tapo Baltic-American Concord grupės dalimi, diegė naujus gamybinius sprendimus. Sukaupta nemenka veiklos patirtis bendrovės direktoriui Gintarui Pakulniui leidžia teigti – medienos apdirbimo pramonės išlikimui svarbiausi faktoriai – inovacijos ir žmonės.

Apie virsmus gamybinėje įmonėje pasakoja bendrovės Užmojai su garantijomis direktorius G. Pakulnis.

– 25 metai – pakankamai solidus verslo amžius. Papasakokite kaip atrodė gamykla veiklos pradžioje ir kaip atrodo dabar?

Skirtumai tokie dideli, kad sunku ir lyginti. Prieš 25 metus tai iš tiesų buvo lentpjūvė, tokia, kokią daugelis įsivaizduoja: gamyboje svarbiausia buvo fizinė ištvermė tiek sunkiam darbui, tiek prastoms sąlygoms. Mūsų buvo nedaug – gal 7 žmonės ir visi darėme viską, kiekvienas privalėjome žinoti kiekvieną gamybos detalę, nes esant reikalui turėjome vieni kitus pakeisti darbuose. Bendrovei plečiantis, – o dabar turime per 150 darbuotojų, – reikėjo aiškiai pasidalinti atsakomybes, rasti vieningą veiklos kryptį, eliminuoti daugiausiai fizinės ištvermės reikalaujančias darbo vietas. Tą ir darėme – pirmieji iš beržo ruošinių gamintojų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje automatizavome daugelį gamybos procesų.

– Ar tai reiškia, kad dabar bendrovėje dirba tik mašinos?

Nėra taip, kad žmogaus darbą pakeitė mašinos, tikslingiau sakyti, kad automatizavimas lengvino ir greitino gamybą. Ir negalime sakyti, kad jau padarėme viską, kad taptumėm moderniausia gamykla – juk technologijos eina pirmyn kasmet, tačiau jų diegimas reikalauja nemažų investicijų, tad verslui nėra lengva visada būti pažangumo viršūnėje. Nusiperkame, pavyzdžiui, naujausią produkcijos skenerio modelį, skaičiuojame, kad investicija atsipirks, tarkime, po 5 metų, o po metų įrengimų gamintojai išleidžia geresnį, pažangesnį modelį.

– Tačiau technologiniai sprendimai vis tiek leidžia sumažinti darbuotojų skaičių. Ar galite turėti mažiau darbuotojų tam pačiam produkcijos kiekiui paruošti?

Greičiausiai, kad taip. Tačiau mūsų orientacija kita – neakcentuojame, kad automatizuosime ir nebereikės prieš tai dirbusių žmonių. Visada galvojame, ką su turimais resursais dar galime nuveikti. Pavyzdžiui, pernai pradėjo veikti automatinė apvalių rąstų padavimo linija, panaikinusi 3 nepatrauklias lauko sąlygų darbo vietas. Visiems žmonėms pasiūlėme kitas darbo vietas šildomose patalpose. Šiais metais vėl planuose didelė investicija, kuri turės dar didesnės įtakos – turėtų panaikinti net apie 30 sunkaus fizinio darbo vietų. Bet žmonės darbo tikrai nepraras – siūlysime kelti kvalifikaciją, mokytis ir dirbti kitaip – juk net ir pažangiausius įrengimus valdyti turi žmogus.

– Tenka girdėti apie tai, kad Lietuvoje trūksta darbuotojų. Ar ši tendencija ryški ir Ukmergėje?

Niekam ne paslaptis – darbuotojų trūkumą jaučia kiekviena didesnė įmonė, klausimas aktualus ir mums. Tačiau čia reikėtų pažymėti, kad trūksta ne bedarbių, tačiau sąžiningų dirbti ir užsidirbti norinčių žmonių. O jeigu žmogus iniciatyvus, noriai ir greitai mokosi, domisi gamyba – jam mūsų durys visada atviros, tikrai rasime, ką pasiūlyti. Apskritai kalbant apie medienos pramonės gamybines įmones, turbūt pagrindiniai išlikimo faktoriai – inovacijos ir žmonės. Žmonių reikia šviesių, imlių, gebančių prisitaikyti nuolat besikeičiančiose situacijose. Tuo tarpu inovacijos – tai ne tik technologiškai pažangūs įrengimai, bet ir naujos vadybos kryptys, taip pat ir tos, kurios leidžia pritraukti ir išlaikyti žmones bendrovėje. USG dirbame ties šiomis sritimis: kasmet technologiškai atsinaujiname ir nuolatos diegiame vakarietišką požiūrį į darbą ir darbuotoją.

– O kaip per veiklos metus keitėsi klientai? Ar pastebite pokyčius?

Pagrindiniai USG klientai buvo ir yra kitos dvi Baltic-American Concord grupės įmonės, tai – Ukmergėje esanti medžio komponentų ir baldų gamintoja Universalūs medžio produktai ir Vievio seniūnijoje esanti lazdelių ir kaiščių gamintoja Apvalūs medžio gaminiai. Mūsų produkcija jiems – žaliava tolesnei gamybai. Tačiau buvo metas, kuomet turėjome ieškoti ir kitų produkcijos realizavimo galimybių. Tokiu būdu ir dabar turime klientus JAV, Japonijoje, Kinijoje. Šie vertina mus dėl vis dar tikrai gero kokybės ir kainos santykio, lankstaus bendradarbiavimo. Ko gero tai priežastys, dėl kurių mūsų klientai keičiasi retai, turime pastovius partnerius ir retai ieškome naujų.

– Kokie bendrovės planai ateinantiems metams? Ar yra minčių apie plėtrą?

Pagrindinis mūsų uždavinys – aprūpinti produkcija esamus klientus. Norime tą daryti greičiau, efektyviau, o tai – nemenkas iššūkis. Visų pirma – turime atsinaujinti technologiškai. Antra – turime dirbti su žmonėmis: gerinti darbo sąlygas, didinti jų motyvaciją ir kelti kvalifikaciją. Kai visa tai įgyvendinsime – galėsime galvoti apie naujus produkcijos realizavimo kanalus arba apskritai apie naujus produktus.

Užmojai su garantijomis – pirminio medienos paruošimo ir apdirbimo bendrovė, esanti Ukmergės rajone, Bernotiškių kaime ir veikianti nuo 1993 metų. Šiuo metu įmonėje dirba virš 150 darbuotojų. Bendrovės produkcija – pagal kliento pageidavimus pjaunamos medienos detalės, skirtos tolesnei medžio produktų gamybai. Taip pat bendrovė propaguoja beatliekę gamybą, todėl iš medienos atliekų gamina antrinį produktą – kurui skirtus medžio pjuvenų briketus, skiedrą ir žievę.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia