Pradinis 112 Įvykiai Urėdijos plotuose sumedžiota briedė brakonieriui kainavo daugiau kaip 10 tūkst. eurų

Urėdijos plotuose sumedžiota briedė brakonieriui kainavo daugiau kaip 10 tūkst. eurų

4635
0

Ukmergės rajono apylinkės teisme priimtas nutarimas, kuriuo Vilniaus miesto gyventojui (gim. 1947 m.) už Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą paskirta 800 eurų administracinė bauda su ginklo konfiskavimu.

Praėjusių metų pabaigoje akcijos „Medžiok saugiai“ metu Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė reidą Ukmergės ir Širvintų rajonų teritorijose. Pareigūnai tuomet tikrino pranešimą, kad VĮ „Ukmergės miškų urėdija“ priklausančiuose profesionalios medžioklės plotuose, komercinės medžioklės su varovais metu buvo padarytas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas – neteisėtai sumedžiota suaugusi briedžio patelė. Pareigūnai operatyviai nuvyko į nurodytą vietą. Iš pradžių medžiotojas savo kaltę atkakliai neigė. Pareigūnams tiriant įvykį ir renkant įrodymus prireikė net išdoroti neteisėtai sumedžiotą žvėrį, nes reikėjo nustatyti šūvių skaičių ir kryptį bei surasti kulką. Po keleto dienų neginčijami įrodymai buvo rasti, o brakonieriui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir iš jo paimtas medžioklinis kombinuotas šautuvas „Merkel“ su optiniu taikikliu „Swarovski“, kurio vertė – 6600 Eur. Neteisėtai sumedžiotos briedės skerdieną pareigūnai nugabeno į Kauno zoologijos sodą gyvūnų maistui.

Teisme pažeidėjas jau buvo pakeitęs poziciją, nes, tikriausiai, suprato, kad jo kaltės įrodymai – akivaizdūs. Vyras visiškai pripažino padaręs nusižengimą ir į posėdį atvyko jau atlyginęs 3040 Eur žalą laukinei gyvūnijai. Atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes, teismas skyrė pažeidėjui minimalią administracinę baudą – 800 Eur, tačiau prabangaus ginklo brakonierius nebeatgaus – jis konfiskuotas teismo nutarimu. Ši nelegali medžioklė vyrui kainavo daugiau kaip 10 tūkst. Eur.

Pirmosios instancijos teismo nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

am.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia