Konstitucijos egzamino finale ukmergiškiai tarp prizininkų

  1150
  0

  Į Konstitucijos egzamino finalą papuolė penki ukmergiškiai. Finale, šeštadienį vykusiame teisingumo ministerijoje, pasirodė tik du ukmergiškiai – rajono tarybos narys Andrius Kalesnikas ir studentas Klaudijus Širvelis. Abu rajono atstovai finaliniame ture užėmė trečiąją vietą. A. Kalesnikas gyventojų kategorijoje, o K. Širvelis trečias buvo tarp teisininkų. Pernai vykusiame konstitucijos egzamine, ukmergiškė Rima Aukštuolytė taip pat pateko į geriausiai parašiusiųjų trejetuką.

   

   

  Konstitucijos egzamino finale, kuris vyko Vilniuje, Teisingumo ministerijoje, dalyvavo 48 dalyviai. Tarp jų buvo 9 teisininkai ir 39 gyventojai, tapę pirmojo egzamino turo laimėtojais savivaldybėse ir pataisos įstaigose. Nuteistieji, patekę į finalą, kūrybines užduotis (esė) atliko pataisos namuose tuo pat metu, kaip ir kiti finalo dalyviai. Iš viso finale dalyvavo per pusšimtį žmonių. Finalo dalyvius sveikino teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius ir Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji teisės patarėja Solveiga Cirtautienė.  Jie dėkojo finalo dalyviams už pilietinę iniciatyvą, parodytą dalyvaujant šiame teisinio švietimo projekte bei geras Konstitucijos žinias.

   

  S.Cirtautienė perdavė susirinkusiems Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą ir jos išsakytą viltį, kad šis projektas būtų tęsiamas ir kitąmet. Egzamino dalyviai esė rašė  viena iš pasirinktų temų: “LR Konstitucija – mūsų visų susitarimas ar valdžios nustatytos taisyklės?”, “Ką aš keisčiau LR Konstitucijoje?”, “LR Konstitucija – sukurta kartą ir visiems laikams ar besikeičianti kartu su gyvenimo realijomis?”. Konstitucijos egzamino prizininkai bus pakviesti į sveikinimo ceremoniją prezidentūroje, kur jie bus apdovanoti Prezidentės, Teisingumo ministerijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir kitų projekto partnerių dovanomis.

   

  vilkmerge.lt, lzs.lt

  konstitucijos_egzaminas_017

  vilkmerge.lt nuotr./Ukmergės rajono tarybos narys Andrius Kalesnikas

  konstitucijos_egzaminas_009

  vilkmerge.lt nuotr./studentas Klaudijus Širvelis

  Ankstesnis straipsnisKęstučio aikštės šaligatvių rekonstrukcija baigta
  Kitas straipsnisVagys šeimininkavo transporto priemonėse

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia