Ukmergės Savivaldybės dūmų užsklanda sklaidosi

    911
    0

    dukstynos kaminas

    Ilgą laiką Ukmergės meras ir kiti savivaldybės politikai teigė, kad tik savivaldybė ir tik ji yra pajėgi apginti šilumos vartotoją ir tik ji gali užtikrinti pigiausias paslaugas neva dėl to, kad nesieks pelno. Siekdami tai įrodyti, jie nutraukė sutartį su UAB “Miesto energija” ir sumažino šilumos kainą beveik 30%.

     

    Praėjus metams, Savivaldybė išdidžiai paskelbė, kad Ukmergės gyventojai sutaupė bemaž 4 mln. litų, bet nutylėjo, kad  savivaldybė paskolų prisiėmė lygiai tiek pat – bemaž 4 mln. litų (3,7 mln.), kurias grąžinti turės ne kas kitas, o visi ukmergiškiai, netgi tie, kurie nesinaudoja centralizuoto šildymo paslaugomis.

    Bankai nėra labdaros organizacijos ir atsakingai vertina skolininko mokumą, todėl ir savivaldybės galimybės paskolomis kompensuoti gyventojams šilumą nėra beribės. Tai patvirtina praeitą savaitę vykęs Tarybos posėdis, kuriame Ukmergės politikai svarstė kaip pasiskolinti iš valstybės lėšų biudžeto skylėms palopyti.

    Prasidėjus šildymo sezonui Ukmergės savivaldybė pakėlė šilumos kainą, kuri dabar viršija teisėto šilumos tiekėjo UAB “Miesto energija” kainą.

    Pažymėtina, kad dalis UAB “Miesto energijai” mokėtų pinigų pildė savivaldybės biudžetą turto, žemės ir nuomos mokesčių pavidalu. Tuo tarpu dabar savivaldybė negauna šių pajamų gyventojų reikmėm, todėl mažėja asignavimai įvairioms socialinėms sritims.

    UAB “Miesto energija” atgavo licenciją teikti šilumą ir yra pasirengusi užtikrinti teisėtą ir teisingą šilumos kainą bei išmintingas investicijas į šilumos ūkio modernizavimą, kaip tai padarė Akmenės rajone, kur 10 metų modernizavimo projektas buvo pripažintas vienu geriausių Europoje. Tai leido ženkliai sumažinti šilumos kainą Akmenėje netgi taip drastiškai brangstant dujoms. Būtent išmintingos investicijos leidžia tvariai mažinti kainas. Tušti pažadai, siekiami įgyvendinti abejotinomis priemonėmis praskolinant rajono ateitį, tik atitolina tai kas neišvengiama – už klaidas tenka mokėti. Lietuvos teisėtvarkai artimiausiu metu teks išsiaiškinti kas turės už tai susimokėti – tie, kas klaidas darė ar, kaip visada, gyventojai?

    Vytautas Šulcas

    vilkmerge.lt archyvo nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia