Valdžia ligoninės problemas pamatė tik po darbuotojų kreipimosi

    997
    0

    DSCF2158

    Į neeilinį, opozicijos reikalavimu sušauktą rajono tarybos posėdį susirinko 22 tarybos nariai. Apsvarstyti penki klausimai. Bet pagrindinis, ilgiausiai svarstytas, klausimas buvo apie padėtį VšĮ „Ukmergės ligoninė“.

    Svarstyti ligoninės klausimą tarybos nariai sukruto po praėjusiame tarybos posėdyje piliečių tribūnoje ligoninės bėdas atvirai išdėsčiusios Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus vedėjos Aušros Mockevičienės. Tuomet vedėja kalbėjo apie materialinę ligoninės padėtį, darbą su sena ir nepatikima aparatūra. Šį kartą tarybos nariai išklausė ir VšĮ „Ukmergės ligoninė“ vyr. gydytojo Algimanto Veličkos.

    Posėdį pradėjęs rajono meras Algirdas Kopūstas apgailestavo, kad šis klausimas nebuvo sprendžiamas anksčiau. Meras sakė, kad „labai gaila, kad vyr. gydytojas nesupranta, kad ligoninė ne jo asmeninis dvaras. Ir vienasmeniai sprendimai čia yra netinkami.“ Paminėjęs keletą trūkumų meras sakė, kad savivaldybė stengiasi į ligoninę pritraukti jaunus žmones, suteikdama jiems butus. „O ligoninėje jie nereikalingi“.

    Tada prasidėjo tarybos narių nusišalinimas nuo darbo posėdyje dėl galimo viešų ir privačių interesų konflikto. Iš salės išėjo meras A. Kopūstas, tarybos nariai Sigitas Masiulionis, Rimvydas ir Arūnas Civilkos, Vladislavas Spruogis. Likę 17 tarybos narių išklausė mero potvarkiu sudarytos darbo grupės, kurios pirmininkas buvo savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys, ataskaitą. Joje teigiama, kad ligoninėje, nors ir vykdoma daug darbų ir projektų, nustatyta ir nemažai trūkumų. Todėl A. Velička savivaldybės tarybai iki lapkričio 15 dienos turi pateikti išsamų raštišką pasiaiškinimą dėl nustatytų pažeidimų.

    Vyr. gydytoją užtarė ligoninės audito grupės vadovė, gydytojų tarybos narė Rima Kupčinskienė. Pasak jos, skaudu, kad šiukšlės buvo išneštos ir pažertos šalies mastu – problemas galima buvo išspręsti nesireklamuojant. Gydytoja pageidavo, kad kitame tarybos pasėdyje ligoninė jau būtų minima iš geros pusės.

    Posėdžio nariams A. Velička sakė, kad nors ir yra senos įrangos, ji patikrinta, veikia, atitinka saugos reikalavimus. Vyr. gydytojas minėjo, kad stengiamasi dalyvauti projektuose, vardino atliekamus darbus.

    Atsakydamas į tarybos narių klausimus A. Velička sakė, kad problemos sprendžiamos. „Galima daug padaryti, tačiau finansinės galimybės yra tokios“ – sakė vyr. gydytojas. Todėl ligoninė savivaldybės žada prašyti pagalbos. Tačiau ar gerės organizacinės sąlygos, ligoninės vadovas tiesiai tarybos nariams neatsakė. Į tarybos nario Kazio Cesevičiaus teiginį, kad „susidarė situacija, kai apačios nebenori gyventi taip toliau, o viršūnės nesugeba vadovauti. Vadovams trūksta vadybos žinių“ , A. Velička atsakė, kad jis dar 1996 metais lankė vadybos kursus.

    Tarybos narys Kazys Grybauskas sakė, kad darbo grupę geranoriškai pasitiko ligoninės kolektyvas. Darbo grupė tikėjosi gauti atsakymus, kurias problemas galima išspręsti. Bet, pasak K. Grybausko, ligoninėje nesudėlioti prioritetai. Todėl vadovui reikia keisti darbo stilių. Tarybos narys priminė pernai metus, kai ligoninė garsėjo dėl darbuotojų darbo apmokėjimo. Tačiau iki šios dienos darbo apmokėjimo tvarkos nėra.

    Tarybos narys Arūnas Dudėnas sakė, kad blogai, jog klausimai iškilo, kai gavome antausį iš ligoninės darbuotojų. Todėl kyla klausimas, kodėl rajono vadovybė – meras, vicemeras jų nesprendė eilę metų?

    Tarybos narys Rolandas Janickas sakė, kad mes kažkodėl randam politinės valios ir didelės energijos spręsti šilumos ūkio klausimus. Ūkio, kuriuo naudojasi mažiau negu pusė rajono gyventojų. Tačiau „sveikatai“ nerandama nei laiko, nei pinigų. „Kiek kainavo problemos ligoninėje? Niekas negali pasverti.“ – sakė tarybos narys.  Jo teigimu, opozicija inicijavo neeilinį posėdį, o rajono vadovybė opozicijos rankomis nori kažką padaryti. Todėl „gal atėjo laikas keistis pozicijomis?“ – klausė R. Janickas.   

    Dėl padėties ligoninėje taryba priėmė sprendimą, įpareigojo vyriausiąjį gydytoją užtikrinti Anesteziologijos–reanimacijos skyriaus darbą, kad būtų teikiamos saugios ir kokybiškos paslaugos, paruošti neatidėliotinų organizacinių ir techninių priemonių įgyvendinimo planą, suderinti jį su Gydymo ir Slaugos tarybomis ir pateikti tvirtinti Savivaldybės tarybai iki 2011 metų  lapkričio 21 dienos. Taip pat turi būti paruoštas ligoninės darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašas, suderintas su stebėtojų taryba ir patvirtintas iki gruodžio 1 dienos, užtikrinti Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus darbą, kad būtų teikiamos kvalifikuotos, savalaikės, kokybiškos ir operatyvios paslaugos. Bei pavesti Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti ligoninės 2010 – 2011 metų veiklos auditą.

    Pabaigus svarstyti šį klausimą, kiti klausimai didelio susidomėjimo nesulaukė. Aptariant verslo liudijimų dydžius, tarybos narys A. Dudėnas siūlė, kad Ukmergės verslininkai Ukmergėje įsigiję verslo liudijimus, tiek pat mokėtų ir už liudijimus galiojančius ir visoje šalyje, išskyrus didžiuosius miestus. Tarybos narė Elena Mirinavičienė siūlė atvirkščiai – už darbą šalyje numatytas didesnes verslo liudijimų kainas taikyti ir Ukmergėje. 16 tarybos narių priimtinesnis buvo A. Dudėno pasiūlymas.

    Taryba nusprendė imti 400 tūkstančių dydžio trumpalaikę paskolą iš Finansų ministerijos. Ji būtų naudojama darbo užmokesčiui. Imti paskolą nuspręsta, nes nevykdomas biudžeto surinkimo planas.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia