Ukmergės „ŽEMYNA“ Kauno Dainų ir šokių šventėje

    1239
    0

    moterys6

    2012 m. birželio 2 d. Kauno Dainų slėnyje vykusi Dainų ir šokių šventė „Graži tu, mano brangi Tėvyne…“, skirta Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti, meniškai ir subtiliai prisilietė prie didingos poeto ir Lietuvos praeities, supynė dainų ir šokių pynę.


    Pirmoji mūsų šalyje dainų šventė įvyko 1924 m. rugpjūtį Kaune, P. Vileišio aikštėje, Žemės ūkio ir pramonės parodos metu. Tada ji buvo vadinama „Dainų diena”. Pirmojoje Dainų dienoje dalyvavo 77 chorai (3000 dainininkų), susirinko net 50 tūkst. klausytojų. Nuo tada iki dabar prabėgo beveik 88 metai, kai lietuvių dainų ir šokių šventės tapo vienais pagrindinių lietuviškos tapatybės bruožų, perduodamų iš kartos į kartą.

    moterys0

    Dainų ir šokių šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Kauno arkikatedroje bazilikoje. Po Šv. Mišių šventės dalyvių eisena Vilniaus, K. Donelaičio, Parodos gatvėmis patraukė Dainų slėnio link, kur ir vyko pagrindinė muzikos ir šokių fiestos programa.

    „Čia – Dainų slėnyje, matydamas tiek puikiai nusiteikusių šventės dalyvių, suprantu, kad ne veltui šiai šventei pasirinktas šūkis – „Graži tu, mano brangi Tėvyne… Tegul daina ir šokis toliau mus vienija, telkia ir daro mus geresnius”, – susirinkusiuosius sveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

    Šiemet į dainų šventę suvažiavo apie 4 tūkst. dalyvių iš įvairiausių šalies regionų – net 116 kolektyvų: 11 moterų, 5 vyrų, 33 mišrūs, 40 jaunučių, 25 jaunių, merginų ir jaunimo chorų, 2 pučiamųjų instrumentų orkestrai, 6 ansambliai ir kapelos, 11 ansamblių, 20 tautinių šokių kolektyvų.

    moterys3

    Šioje Kauno Dainų ir šokių šventėje pirmąkart dalyvavo Ukmergės kultūros centro moterų choras „Žemyna“, vadovaujamas mokytojos metodininkės Neringos Valinskienės. Energingos  dainininkės, kaip  juokauja choro vadovė, greitai paruošė privalomą Dainų šventės repertuarą – išmoko 12 naujų dainų.

    Kauno Dainų slėnyje plačiai skambėjo poeto Maironio eilėmis parašytos ir Lietuvos klasika jau tapusios chorinės dainos: J.Naujalio „ Lietuva brangi“, „Jaunimo giesmė“, L. Abariaus „ Už Raseinių ant Dubysos“ ir kt. Smagiai šiuolaikinių kompozitorių chorines dainas traukė jungtinis moksleivių, studentų ir suaugusiųjų choras. Kauno Dainų ir šokių šventę galingai užbaigė visų šventės dalyvių – dainininkų, šokėjų ir šventės žiūrovų sudainuotas Kauno miesto himnas  „ Ąžuolais vainikuotas“ (muz. A.Bražinsko, eil.A.Dabulskio).

    moterys11

    Šventės metu Ukmergės kultūros centro moterų choras „Žemyna“ neliko nepastebėtas –  jau kitų metų pavasarį kolektyvas pakviestas į kasmet Kaune vykstantį respublikinį chorų festivalį, skirtą Motinos dienai.

    Jolanta Maleronkienė, Ukmergės kultūros centro moterų choro „ŽEMYNA“ choristė

    moterys

    moterys12

    moterys13

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia