Pradinis Kultūra Renginiai Ukmergiškiai, gardžiuodamiesi blynais, varė žiemą (video)

Ukmergiškiai, gardžiuodamiesi blynais, varė žiemą (video)

1552
0
IMG 6715

IMG 6715

Deginamas „Gavėnas“ ir „čiučelos“, čia pat kepami blynai, sukosi šokiai ir skambėjo dainos. Geras oras, visai neprimenantis žiemos, ir puiki nuotaika. Taip ukmergiškiai prie Kultūros centro varė žiemą ir kvietėsi pavasarį bei šventė Užgavėnes.

Užgavėnių šventimas prasidėjo dar prieš kelias dienas. Kultūros centro dailės galerijoje veikia „Užgavėnių kaukių“ paroda, o visus į Užgavėnes sekmadienį kvietė liaudiškos muzikos šventė „Grok, armonika“, kurioje dalyvavo ne tik mūsų rajono kolektyvai, bet ir svečiai iš Radviliškio ir Panevėžio rajonų.

Vyti žiemą Užgavėnių dieną per pietų pertrauką pasiryžo Kultūros centro „Pyniavos“ ir „Bočių“ kolektyvai. Jiems padėjo persirengę ukmergiškiai. Persirengėliai šoko, varžėsi kieno kaukė išmoningesnė, „čigonės“ būrė ar taikėsi ką nors iš kišenės nugvelbti. Čia pat kovojo Kanapinis su Lašininiu (Kanapinis šioje kovoje nugalėjo, taip išvydamas žiemą), o po to susirinkusieji sudegino „Gavėną“ ir „čiučelą“. „Čiučela“ lauže sudegė ne viena – ukmergiškiai atsiliepė į kvietimą atsinešti savų „čiučelų“ ir jas sudeginti.

O gardžiais blynais šventėje pasirūpino politikai. Į kvietimą dalyvauti šventėje pasiryžo tik rajono Socialdemokratų, Darbo partijų ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų  atstovai. Pasak šventės organizatorių, šios partijos nutarė, kad gali ne tik pačios pasivaišinti blynais, bet ir pasidalinti jais su ukmergiškiais.   

Tai paskutinė diena, kada iki Velykų galima sočiai prisivalgyti. Todėl ir persirengėlius su kaukėmis būtina pamaitinti, nes jie yra blogio įsikūnijimas. Duoti jiems maisto – atgrasyti nuo blogio šiais metais. Nes kitąmet vėl bus Užgavėnės. Atgrasyti nuo blogio galima ir nepadoriai juokaujant. Todėl ir šventėje buvo daug blynų su uogiene ar grietine bei humoro, kuris kitą kartą gali būti ne visai priimtinas.

Arvydas Pėšina

{youtube}NVzMZKDzoJI{/youtube}

{eventgallery event=’114660006053230309490@6249290572694832097′ attr=images mode=imagelist max_images=116 thumb_width=50 }

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia