Pradinis Švietimas Ukmergės lopšelyje darželyje „Nykštukas“ vyko daržovių puota

Ukmergės lopšelyje darželyje „Nykštukas“ vyko daržovių puota

2956
1

Liepos mėnesį grupių auklėtojos su vaikais vykdė projektą „Kas lysvelėje užaugo“. Projekto metu vaikai įtvirtino žinias apie daržoves jų auginimą. Kūrė daržovių knygą, kurioje rašė daržovių pavadinimus, mįsles, klijavo paveiksliukus. O kad laikas
neprailgtų sugalvojome nuotaikingą programą, kurioje vaikai smagiai leido laiką.

Pirmąją savaitę vaikai žvalgėsi kas užaugo darželio teritorijoje esančiame darže. Vaikai laistė jas, tyrinėjo, matavo pagal ilgį ir plotį išaugusius agurkus.

Antrąją savaitę priskyrėme raudonai spalvai, tad bendradarbiaudamos su tėvais, prašėme, kad vaikai atsineštų raudonų daržovių. Į svečius atėjo Ponas Pomidoras, kuris linksmino vaikus, žaidė įvairius pirštukų žaidimus, judriuosius žaidimus. Iš atsineštų daržovių gamino įvairius koliažus. Ant iešmelių vėrė duonos ir pomidorų vėrinukus, kuriuos po to skaniai suvalgė.

Trečioji savaitė buvo žalia savaitė. Vaikai atsinešė žirnių, agurkų, kopūstų, salotų, krapų ir svogūnų. Vieni atlikinėjo įvairias matematines užduotis: dėliojo tiek žirnių, koks buvo pavaizduotas skaičius, o kiti juos aižė ir skaičiavo, kiek rado ankštyje žirniukų. Agurkus vaikai pjaustė, gamino įvarius koliažus po to juos valgė, pasigamino gaivaus agurkų ir mėtų gėrimo.

Paskutinė savaitė buvo oranžinė, tad vaikai svečiuose sulaukė Morkos, kuri vaikams suorganizavo tikrą kliūčių ruožą. Jį įveikę vaikai galėjo toliau žaisti. Vaikai šoko, dainavo ir minė Morkos sugalvotas mįsles. Savaitės pabaigoje vaikai padarė po vaivorykštę, kurioje buvo visos daržovės. Mažesnieji iš morkų darė saulytes ir gėlytes. Mėnesio pabaigoje padarėme nuotraukų parodą , kurioje vaikai užfiksuoti savo darže.

Lina Tylūnienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia