Pradinis Kultūra Renginiai Ukmergės „Dvarų žiedo“ keliu

Ukmergės „Dvarų žiedo“ keliu

2371
0

Vilniaus aps. VPK Ukmergės rajono policijos kolektyvas praėjusį penktadienį susiruošė į dviračių žygį „Dvarų žiedas“. Kartu pasikvietė policijos rėmėjus, aktyvius jaunuosius policijos savanorius, šeimos narius.

Žygį organizavo dviračių sporto mėgėjas Rolandas Butkus. Pareigūnas aktyviai dalyvauja įvairiuose dviračių žygiuose, tad kviesdamas kolegas apgalvojo ir įdomesnį maršrutą. Pirmasis dviratininkų tikslas – aplankyti Prezidento Antano Smetonos gimtinę ir Užugirio dvarą, kuris tarpukaryje buvo Prezidento vasaros rezidencija. Trumpi stabtelėjimai ir tik kiek ilgėlesnis pabuvimas pas kolegą Tomą Zimblį, gyvenantį Petronių kaime. Atsigaivinę ledais žygeiviai vėl sėdo ant savo dviračių transporto priemonių. Kelyje link Užugirio dviratininkus užklupo smarkus lietus – kai kas spėjo užsimesti lietpalčius, kiti permirko lik paskutinio siūlelio. Užugirio bendruomenės namuose dalyviai sušilo, pasistiprino karštu krosnyje keptu kugeliu. Ir vėl keliavo toliau, mat įveikta tik pusė kelio: laukė Taujėnų dvaras, kadais priklausęs garsiai didikų Radvilų giminei, ir dar trisdešimt kilometrų iki Ukmergės! Pasijautė ir pirmieji nuovargio požymiai, bet pasikalbėdami ir vienas kitą palaikydami nepastebėjo kaip sugrįžo į miestą.

Jautėsi nuovargis, bet ir pasididžiavimas – beveik per 4 valandas įveikti 63 kilometrai, vidutinis važiavimo greitis 17 km/h.

Asta Krogertienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia