Pradinis Gyvenimas UKMERGĖJE LANKĖSI ŠILUTĖS SENJORAI

UKMERGĖJE LANKĖSI ŠILUTĖS SENJORAI

3730
0

LPS „Bočiai“ Ukmergės klubas „Viltis“ gegužės 23 d. priėmė į Ukmergę atvykusius LPS „Bočiai“ Šilutės bendrijos narius, vadovaujamus pirmininko Kosto Buikio. Beveik visi ekskursijos dalyviai niekada nesilankė Ukmergėje, todėl viskas jiems buvo įdomu. Žvalgytis pradėjome nuo Kultūros centro, Švč. Trejybės bažnyčios, Vienuolyno gatvės, paminklo „Lituania Restituta“, laikrodžio su baltų dievybėmis. Trumpai papasakojome svečiams objektų istorijas. Atkreipėme dėmesį į prie gatvės stovinčius senamiesčio namus, kurių išvaizda nepasikeitusi nuo 20 a pradžios.

Išsamesnę miesto istoriją pradėjome pasakoti prie piliakalnio. Išvardinome visas miesto atsiradimo legendas, pasakojome piliakalnio, jo rekonstrukcijos istorijas. Užlipome į piliakalnį. Kalbėjome apie nuo piliakalnio matomus miesto objektus.

Toliau mūsų maršrutas vedė į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią. Susėdę išklausėme bažnyčios istoriją nuo 1387 m. iki mūsų dienų.

Apžiūrėjome miesto gimnazijas, Deveikių (meškų) namą su Vyčiu fasade.

Vilniaus gatve grupė važiavo pietauti į Optimos kavinę. Pakeliui atkreipėme dėmesį į stelą, žyminčią buvusios sinagogos vietą, į paminklą „Vilkmergė“, parodėme buvusių žydų kapinių vietą.

Šilutiškiai iš Ukmergės turėjo važiuoti apžiūrėti Taujėnų dvaro, iš ten – į Anykščius, todėl nebuvo laiko ilgėliau važinėti po miestą. Kol grupė pietavo, parodėme filmus „Ukmergė“ (UAB „Eurointegracijos projektai“), Dainiaus Vyto videofilmus „Ukmergė žengia į ateitį“, „Ukmergės piliakalnis“. Paruošėme ir parodėme, nes svečiai pageidavo, pateiktį „Mūšios miško parkas Didžiosios kovos apygardos partizanams atminti“.

Kalbėjomės su svečiais apie vedamą veiklą, parodėme skaidres „Klubo „Viltis“ veikla 2018 m.“ Svečius domino finansinė klubo, meno saviveiklos kolektyvų veikla. Kalbėjome apie vykdomus projektus. Vienas iš mūsų vykdomų Ukmergės rajono savvialdybės remiamų projektų „Mano žemė man – vieninteliai namai!“ siejasi su Šilute. Atstovausime Ukmergės rajonui LPS „Bočiai“ Žemaitijos regiono šventėje „Skambėk, Žemaitija!“, kuri liepos 6 d. vyks Rusnėje.

Janina Badokienė

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia