Ugniagesiai gelbėtojai perspėja dėl vėjo

  1821
  0

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą išsiuntė mobiliųjų telefonų savininkams perspėjimo pranešimą dėl stipraus vėjo. Jame rašoma:„PAGD prie VRM informuoja, kad  rugsėjo 18-osios dieną vakariniuose rajonuose stiprės šiaurės rytų vėjas.  Jo gūsiai gali siekti 15–20 m/s, o rugsėjo 19-osios naktį vakarinių krypčių vėjo gūsiai daugelyje rajonų gali siekti 15–20 m/s, vietomis iki 25 m/s.  Daugiau informacijos rasite www.vpgt.lt ir www.lt72.lt.

  Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojus būti atsargius, nes  pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Patariame nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei ir jūsų turtui. Jei yra galimybė,  nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties.

  Apie vėją informuokite savo artimus žmones, kaimynus, bendradarbius, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

  Kaip elgtis gresiant gamtiniams pavojams, žiūrėkite vaizdo įrašą.

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos oro prognozių žemėlapis.

  vpgt.lt

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia