Telefoniniai sukčiai nuo bausmės neišsisuks

  1348
  0

  mobilus

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate baigta tirti vadinamųjų telefoninių sukčių byla.

  Įtarimai sukčiavimu pareikšti ukmergiškiui keturis kartus teistam T.P. (g. 1985 m.) ir vienuolika kartų teistam Jurbarko r., Stakių k. gyventojui M.M. (g. 1985 m.), kuris šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę. Nuo šių sukčių praėjusių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais nukentėjo keturi Ukmergės rajono gyventojai.

  Nusikaltimų schema buvo ta pati: M.M. paskambindavo žmogui ir pranešdavo, kad neva sūnus padarė avariją ir sužalojo žmogų, padiktuodavo telefoną, kuriuo liepdavo paskambinti. Paskambinus jokios apgaulės neįtariančiam žmogui, atsiliepdavo M.M. ir  apsimesdavo policijos pareigūnu. Jis patvirtindavo, kad sūnus ištiesų sužalojo žmogų, kuris gydomas ligoninėje. Sukčius aiškindavo neva norint, kad sūnui nebūtų keliama baudžiamoji byla, reikia susitaikyti su nukentėjusiojo tėvais bei atlyginti jiems žalą.

  Sumas nurodydavo įvairias: viena nukentėjusioji atidavė 5000 litų santaupų, kita – 2000 litų, trečioji leido pasinaudoti jos banko kortele, su kuria buvo paimta 3000 litų. Dar iš vieno nukentėjusio asmens buvo išviliota 1000 litų. Pinigų atsiimti važiuodavo T.P., kuris apsimesdavo neva avarijoje nukentėjusių žmonių giminaičiu. Vėliau dalį pinigų T.P. pasilikdavo sau, o kitus pervesdavo į M.M. nurodytas sąskaitas.

  M.M. ir T.P. įtarimai pareikšti pagal LR BK 182 str. 2 d. 214 str. 1 d. 215 str. 1 d.

  Vilniaus apskrities VPK Ukmergė r. PK informacija

  vilkmerge.lt archyvo nuotr.

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia