Pradinis Lietuvos naujienos „Tėkmės mokykla” – viena iš nugalėtojų „Maxima” konkurse „Mes – bendruomenė”

„Tėkmės mokykla” – viena iš nugalėtojų „Maxima” konkurse „Mes – bendruomenė”

132
0
„Maximos“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ jau dešimtą kartą pakvietė Lietuvos bendruomenes teikti idėjas prasmingam vaikų laisvalaikiui po pamokų. 
Šias metais apie 200 bendruomenių pasiūlė savo idėjas vaikų sporto, sveikatingumo, laisvalaikio ir kitoms iniciatyvoms įgyvendinti. Prie bendruomenių projektų įgyvendinimo „Maxima“ prisidės skirdama 130000 eurų finansinę paramą.
Finansinę paramą gavo ir  asociacija „Šeimų bendrystė“/ „Tėkmė“ deda iš viršaus“.
„Kiek laiko gyja į asfaltą nubalnoti keliai? Kiek vaikystės atsiminimų apie tai papasakotų šiuolaikinių vaikų tėvai? Pabaiske vaikai, žaisdami krepšinį 2024 metais, irgi gali tai paliudyti. Ar papasakoti istoriją, kaip užkliuvus už besikalančios asfalte pienės prarado kamuolį žaisdami kvadratą“, – sako asociacijos „Šeimų bendrystė“ nariai.

Norėdama suteikti vaikams sparnus „dėti į kašį“ ir saugiai sportuoti, asociacijos „Šeimų bendrystė“ tėvai siekia kurti projektą, kuriuo norima sukurti saugią ir patrauklią sporto erdvę vietos vaikams ir jaunimui aktyviai leisti laisvalaikį.

Projektu planuojama įrengti saugią, šiuolaikinę, specialia danga užklotą sporto aikštelę, kurioje Pabaisko vaikai, jaunuoliai ir jų tėvai galėtų saugiai sportuoti, leisti laisvalaikį ar organizuoti draugiškas rungtynes. 

Konkurse „Mes – bendruomenė“ galėjo dalyvauti nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Šiemet paraiškas iniciatyvų konkurse pateikė apie 200 dalyvių iš visos Lietuvos. Aktyviau konkurse dalyvavo regionų, kaimų bendruomenės.

Pirmajame iniciatyvų vertinimo etape sudarytas trumpasis finalininkų sąrašas – visos gautos paraiškos buvo patikrintos ir įvertintos išorės ekspertų pagal jų profesines kompetencijas, konkurso prioritetines sritis bei formalius reikalavimus. Paraiškas vertino Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos direktorė Neringa Juškienė, taip pat „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Į antrąjį iniciatyvų konkurso vertinimo etapą patekusius projektus vertino iš „Maximos“ atstovų sudaryta komisija, taip pat vyko atviras balsavimas internetu. Susumavus komisijos ir balsavimo internete balus, paaiškėjo, kurių bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimui šiemet bus skiriama „Maximos“ finansinė parama.

Kiekvienam konkurse nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

Per beveik dešimtmetį prekybos tinklas „Maxima“ prisidėjo prie daugiau nei 100 bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – nuo pėsčiųjų takų iki kūrybinių dirbtuvių įrengimo ar nuo bendruomenės mylimos aplinkos sutvarkymo iki užimtumo centruose ir bibliotekose kilusių idėjų įgyvendinimo.

maxima.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia