Pradinis Kultūra Renginiai Teatrinį sezoną pradėjo mokymais

Teatrinį sezoną pradėjo mokymais

797
0

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras į naują sezoną įžengė, dalyvaudamas sceninio meistriškumo mokymuose „Teatro štrichai 22“. Mokymus vedė žinomi Lietuvos aktoriai, profesionalai, teatro pedagogai, Gabrielia Kuodytė, Tomas Kizelis bei iš Ukmergės kilęs Vidmantas Fijalkauskas.

Mokymus organizavo VšĮ „Katino Murklio teatras“, įgyvendindamas rajono savivaldybės remiamą NVO projektą „Teatro štrichai 22“, skirtą nevyriausybinių organizacijų kompetencijų didinimui.  Projektas parengtas, siekiant plėsti rajone veikiančių teatro kolektyvų narių kompetencijas, dalyvaujant sceninėje veikloje. Mokymuose taip pat dalyvavo ir Ukmergės meno mokyklos mokiniai.

Mokymų metu vyko trys seminarai, padedantys lavinti skirtingus sceninius įgūdžius.  Seminarai surengti bendradarbiaujant su VšĮ „Šeši pojūčiai“ – kūrybine teatro ir muzikos erdve.

Scenos judesį vedė Jaunimo teatro aktorius  Tomas Kizelis, supažindinęs su pratimais nuo kiekvienos kūno dalies apšilimo iki darnaus darbo grupėje.Improvizuoti, kurti istorijas mokė teatro ir kino aktorė, teatro pedagogė Gabrielia Kuodytė. Aktorinio meistriškumo patirtimi dalijosi Lietuvos Rusų dramos teatro aktorius, teatro pedagogas Vidmantas Fijalkauskas, pristatęs Čechovo metodą.

Planuojama, kad projektas „Teatro štrichai“, profesionalų mokymus papildžius kūrybiniu bendravimu ir patirties mainais su kitų miestų teatrais, taptų tęstiniu. Mokymų organizatorius tikisi, kad užsimezgęs bendradarbiavimas su VšĮ „Šeši pojūčiai“ tęsis, o rajone veikiančių teatro kolektyvų nariai savo kompetencijas galės gilinti kryptingai ir nuosekliai. Įgytos žinios ir įgūdžiai pravers kuriant vaidmenis. Iš Ukmergės kilęs V. Fikalkauskas sutiko bendradarbiauti su Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatru ir konsultuoti, statant naujus spektaklius.

Organizatoriaus nuotr.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia