Pradinis Sportas Kitas sportas Tarptautinių vyrų dviračių lenktynių “Tour of Lithuania 2024” dalyviai kirto Ukmergę

Tarptautinių vyrų dviračių lenktynių “Tour of Lithuania 2024” dalyviai kirto Ukmergę

307
0

Lietuvoje pirmą kartą rengiamos vyrų elito dviračių sporto varžybos „Tour of Lithuania”, kurios sukvietė daugiau nei 150 dviračių sporto profesionalų iš įvairių pasaulio šalių. Šios varžybos yra įtrauktos į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) varžybų kalendorių, joms suteikta II kategorija.

Varžybų metu dviratininkai turės įveikti 842 km.

Lenktynės prasidėjo birželio 5 dieną Lietuvos uostamiestyje – Klaipėdoje.  Birželio 6 dieną sportininkai startavo Gargžduose, o po to varžybos kėlėsi į Aukštaitiją.

Birželio 7 dieną dviratininkai kirto Ukmergę. Ten vyko trečiasis etapo finišas. Ketvirtasis vyks birželio 8 dieną Utenoje, o finalinis, penktasis, etapas – birželio 9 dieną Alytuje.

Tarptautinėse varžybose svečių sulaukta iš Austrijos, Danijos, Latvijos, D. Britanijos, Norvegijos, Lenkijos, Mongolijos. Iš lietuvių užsiregistravo 4 komandos.

Dviratininkai  varžysis dėl: absoliutaus lenktynių nugalėtojo, aktyviausio, konkurencingiausio ir geriausio jauniausio dviratininko titulų.  Varžybose “Tour of Lithuania 2024”  taip pat bus apdovanota ir geriausius rezultatus pasiekusi komanda. Lenktynių priziniam fondui skirta beveik 10 tūkst. eurų.

„Pagrindinis  varžybų tikslas – parodyti Lietuvos patrauklumą tarptautiniam profesionaliam dviračių sportui, stengiamės pritraukti į Lietuvą didelius varžybų rėmėjus, pajėgius organizatorius.  Siekiame, kad šios lenktynės taptų tradicinėmis, kad profesionalų komandos, norėtų jose dalyvauti, nes Lietuvoje tikrai turime puikias trasas ir palankias sąlygas. Labai svarbu, kad mūsų vaikai matytų gerai suorganizuotas, aukšto meistriškumo  dviračių varžybas, tik taip pritrauksime jaunimą ir užauginsime olimpiečius tai – mūsų  pagrindinė sporto vertybė.

Jei nedėsime šių pastangų, Lietuvos dviračių sportas stagnuos. 2023 metais buvome surengę „Tour of Lithuania“ bandomąsias varžybas, skirtas tik Lietuvos dviratininkų komandoms, o  šiais metais jau gavome tvirtą pritarimą iš Tarptautinės dviračių sąjungos ir palaikymą iš Lietuvos dviračių sporto federacijos ir tai,  jau didelis žingsnis į priekį. Šios lenktynės tikrai įeis į Lietuvos sporto istorijos puslapius”, teigia pagrindinis plento dviračių lenktynių “Tour of Lithuania 2024”  organizatorius Darijus Džervus.

Primename, kad tarptautinės elito vyrų dviračių  varžybos “Tour of Lithuania 2024” vyks birželio 5-9 dienomis. Žiūrovai varžybas galės stebėti atvykę į renginio vietas arba tiesioginės transliacijos metu. Visą tolimesnę informaciją, naujienas ir tiesioginę transliaciją apie renginį galima sekti www.touroflithuania.eu.

Video iš varžybų Ukmergėje:

https://www.facebook.com/share/r/LkkE1DZ5d8LNsKJV/

https://www.facebook.com/share/r/kosLugTy8oCTa8gg/

https://www.facebook.com/share/r/1zaM9HceptVuCDLX/

 

www.touroflithuania.eu informacija, video, nuotr.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia