Tarptautiniame šachmatų festivalyje „Šiaurės Lietuva 2012“ – gausus būrys dalyvių

891
    0

Picture 005

Penktadienį, vasario 24-ąją, Biržuose startavo tradicinis tris dienas trunkantis tarptautinis šachmatų festivalis „Šiaurės Lietuva 2012“. Turnyre dalyvavo jaunieji šachmatininkai iš Liepojos, Rygos, Klaipėdos, Panevėžio, Plungės,  Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Rokiškio, Marijampolės, Biržų bei Ukmergės. Viso net 110 dalyvių.

Ukmergės miestui atstovavo sporto centro auklėtiniai Martynas Dolmantas, Dominykas Auglys, Ugnius Padolskis, Arvydas Dabužinskas, Normantas Noreika, Artūras Mecelis ir Neringa Mecelytė .
    Vaikų ir jaunučių pirmenybės vyko visas 3 dienas, o šeštadienį vakare buvo surengtas „Blitz” turnyras, kuriame susirungė 70 dalyvių: vaikų, jaunuolių bei suaugusiųjų.

Šio turnyro nugalėtoju tapo panevėžietis Andrius Brazdžionis, surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų, antras (tiek pat taškų) – Ivars Beržins iš Liepojos, trečias – Marijus Vicas iš Šiaulių (7 taškai)
    Tarp moterų nugalėjo Agnė Semonavičiūtė (6 taškai), antra (6 taškai) liko Virginija Savickienė iš Ukmergės, o trečiąją vietą iškovojo biržietė Radvilė Klepeckaitė (5,5 taško).

Tarp vaikų iki 11 metų „Žaibo,, turnyre puikiai sužaidė Martynas Dolmantas surinkęs 5 taškus iš 9 galimų jis liko antras.

Kol vaikai kovojo prie šachmatų lentų, tėveliams ir treneriams buvo surengta ekskursija, kurios metu  aplankė  Biržų nacionalinio parko muziejų bei tik šiam kraštui būdingas  karstines įgriuvas. Visi turnyro dalyviai bei lydintys asmenys  gavo prisiminimui  Biržų nacionalinio parko kalendorius.

O sekmadienį įvyko festivalio uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas. Įspūdingus prizus vaikams įsteigė Kelionių agentūra „Kelionių fiesta” –  4 turnyrų nugalėtojai buvo apdovanoti  kelionėmis (4 asmenims) Baltijos jūra kruiziniu laivu į Stokholmą. Kiti medalininkai apdovanoti asmeniniais saldžiaisiais ir daiktiniais prizais, medaliais ir diplomais.

Vaikų turnyre iki 11 metų nugalėtoju tapo marijampolietis Paulius Pultinevičius, surinkęs 8 taškus iš 9. Mergaičių grupėje (irgi 8 taškai) nugalėjo Marija Šibajeva iš Klaipėdos. Iš ukmergiečių šioje grupėje geriausiai sužaidė  Martynas Dolmantas, visą turnyrą žaidęs lyderių grupėje, ir tik paskutinėse dviejose kovose nusileido  mergaičių grupės nugalėtojai Marijai Šibajevai ir  Vaškevičiui Augustui iš Marijampolės ir liko aštuntas.

Vaikų grupėje iki 9 metų nugalėtoju tapo garsių didmeistrių Aleksėjaus Širovo ir Viktorijos Čmilytės sūnus Aleksandras (6 taškai), mergaičių grupėje nugalėjo Aistė Samytė iš Šiaulių (5,5 taško). Šioje grupėje  surinkę po 4,5 taško ukmergiečiai Ugnius Padolskis ir Normantas Noreika atitinkamai užėmė 9 ir 10 vietas.

Ši trijų dienų šachmatų fiesta buvo puikiai organizuota, neprailgo nei vaikams, nei juos atlydėjusiems tėveliams, visi išvažiavo pilni įspūdžių bei neįkainojamos patirties artėjant Lietuvos  vaikų šachmatų čempionatui.