Pradinis Lietuvos naujienos Tarptautinės teisėsaugos pareigūnų operacijos metu išaiškintas narkotikų platinimo tinklas: jauniausiam įtariamajam –...

Tarptautinės teisėsaugos pareigūnų operacijos metu išaiškintas narkotikų platinimo tinklas: jauniausiam įtariamajam – 16 metų

409
0

Atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, Kauno teisėsaugos pareigūnai sulaikė 15 įtariamųjų, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Nustatyta, kad narkotikai gabenti iš Graikijos, o jauniausiam įtariamajam – vos 16 metų.

„Nuo gegužės mėnesio pradėti tyrimai dėl skirtingų asmenų daromų nusikalstamų veikų – atsisiuntimo ir galimai prekybos sintetiniais narkotikais“, – penktadienį Kauno apygardos prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko.

„Buvo nustatyti 15 asmenų – jauniausio amžiaus yra 16 metų, kuris galimai prekiavo su bendraamžiais“, – teigė jis.

Prokuratūros duomenimis, pareigūnai atliko per 20 kratų, kurių metu buvo rasta ir paimta didelis narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekis, rasta ir auginamų kanapių. Iš kai kurių pareigūnų rastų sintetinių narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jas skiedžiant, yra gaminami garinimui skirti „Smile“ psichotropiniai skysčiai. Taip pat buvo rasta apie 20 tūkst. eurų ir kriptovaliutos. Įtariamieji sulaikyti įvairiuose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje, Elektrėnuose, Pasvalyje, Ukmergėje bei kituose.

„Vien Lietuvoje ikiteisminių tyrimų metu buvo sulaikyta 15 įtariamųjų, atlikta virš 20 kratų, kurių metu rasta ir paimta narkotinių ir psichotropinių medžiagų tiek, kad iš jų buvo galima pagaminti 10 tūkst. dozių“, – aiškino Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

Prokuroras pastebėjo, kad pastarasis narkotikų platinimo tinklas išsiskiria tuo, jog visas bendravimas ir atsiskaitymai už sandorius vyko tik internetiniu būdu.

„Vykdant šias nusikalstamas veikas šiuo metu nereikia sukurti organizuotos grupės – ką parodė ir vieno ikiteisminio tyrimo metu nustatytos aplinkybės. Būdamas 16 metų įtariamasis sugebėjo parsisiųsti minėtų narkotinių medžiagų iš Graikijos, atlikti keletą cheminių reakcijų, padaryti atitinkamą kiekį dozių ir savo vadinamajame čiate, kuriame 400 asmenų, mėgino platinti narkotines medžiagas“, – į tyrimo detales leidosi T. Staniulis.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo Kodekso 199 str. 3 d., 260 str. 1 d., 2 d., 3 d., 260-1 str. 2 d., 4 d., 5 d. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Kvaišalai gabenti iš Graikijos

Kauno pareigūnų tyrimas išsivystė į išsivystė į tarptautinę teisėsaugos operaciją, kurios metu nustatyta, kad narkotinių medžiagų pardavėjai Lietuvoje įgyja narkotines medžiagas iš Graikijos – per internetinių platformų kanalus ir slaptas interneto prekyvietes.

Rugsėjo viduryje, realizuojant Lietuvos teisėsaugos inicijuotą operaciją, Graikijoje buvo sulaikyti dar 5 asmenys, rasta narkotinių medžiagų gaminimo laboratorija, paimta daugiau nei 50 kilogramų sintetinių narkotikų, grynųjų pinigų, kriptovaliutos, ginklų, 5 prabangūs automobiliai. Operacijos metu buvo uždaryta slapta interneto prekyvietė ir pagrindiniai kanalai, skirti Lietuvos prekybos narkotikų rinkai. Graikijoje sulaikytiems asmenims gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

„Pagal mūsų pateiktą informaciją Graikijoje buvo išaiškinta narkotikų laboratorija, sulaikyti 5 įtariamieji, kurie narkotines medžiagas tiekė ne tik į kitas Europos valstybes, bet ir į Jungtines Amerikos Valstijas, Australiją“, – aiškino T. Staniulis.

Medikai nerimauja dėl rinkoje atsirandančių vis naujų narkotinių medžiagų

Prokuratūros spaudos konferencijoje dalyvavęs Kauno klinikų skubiosios medicinos gydytojas Audrys Kukulskis akcentavo, kad dėl kiekvieną savaitę rinkoje atsirandančių vis naujų narkotinių medžiagų dažnai yra sunku nustatyti, kas pacientui konkrečiai yra nutikę.

„Naujosios psichoaktyvios medžiagos, su kuriomis susiduriama šiame tyrime, yra imituojančios seniai žinomų narkotinių medžiagų poveikį. Problema yra ta, kad jų vidutiniškai per savaitę atsiranda po dvi naujas medžiagas. Tai sunku kontroliuoti jas, o medikams yra sunku atpažinti, kas yra iš tikrųjų pacientui nutikę“, – pabrėžė A. Kukulskis.
Pasak jo, daugiausiai iššūkių kyla dėl paauglių apsinuodijimo narkotinėmis medžiagomis.

„Skubios pagalbos skyriuje dažniausiai susiduriame su šia problema dirbant su paaugliais, kurie galimai eksperimentuodami, galimai pusiau legaliomis medžiagomis, lengviau įsigyjamomis patiria sudėtingų sveikatos problemų – gali būti nuo sąmonės sutrikimo, traukulių, insulto, širdies veiklos sutrikimų“, – sakė jis.

A. Kukulskis įspėja, kad apsinuodijimas šiomis narkotinėmis medžiagomis gali baigtis ir mirtimi.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia