Pradinis Kultūra Renginiai Šventupiečiai šventė Užgavėnes

Šventupiečiai šventė Užgavėnes

1579
0
2016 02 09 047

2016  02 09 047

Vakar nuo pat ryto, visoje Šventupės gyvenvietėje jautėsi pakili Užgavėnių nuotaika. Čia šurmuliavo visokie persirengėliai, žydukai, čigonėlės ir kiti Užgavėnių personažai, prašydami – blynų, pinigų, kavos.

Po dienos darbų, 18 valandą, visus šventupiečius bei svečius, kvietė nepasididžiuoti ir užsukti, į Šventupės kultūros namus, Šventupės bendruomenės kolektyvas.
Kaip visuomet į mūsų kvietimą nelieka abejingas ir į renginius atvyksta Vidiškių seniūnijos seniūnas Virgilijus Štaras.
Susirinkusiems žiūrovams romansinio dainavimo kolektyvas „Šventerečius“, vadovas Kazimieras Šermukšnis ir mėgėjų teatro studija „Gilė“, kuriam vadovauja Daiva Šermukšnienė, pristatė savo naują, teatralizuotą, muzikinę programą, „Žiemos ir Pavasario piršlybos“.
Lašininis savo dukterį baltą it gulbę nuotaką Žiemą, labai norėjo ištekinti už Kanapinio sūnaus Pavasario ir sukurti penktą metų laiką, tačiau Pavasaris jokiu būdu nesutiko Žiemos vesti.
Ir Pavasaris tarė: „Žiemužėle, tu šalta, žiemužėle, tu pikta, žiemužėle, tu ledine, tirpsta tavo kraičio skrynia. Gyvybę aš nešu ant delno, skubu aprėdyt apnuogintą gamtą, kodėl turėčiau tave vesti, manęs pradės kiti metų laikai nekęsti? Ne, ne, ne. Šito tai jau nebus niekada“.
Klausiame ir jūsų, ar jūs norite, penkto metų laiko?
Lašininis užpykęs ant Pavasario, kad neketina vesti jo dukters, susikovė su Kanapiniu tarpusavyje, o juos skirti salėje puolė piršlys Kuprius.
Žaviosios čigonės dainavo skambias dainas, romansus, kortomis būrė ateitį, ne tik Žiemai su Pavasariu, bet ir salėje gausiai susirinkusiems žiūrovams.
Daug šypsenų, skardaus juoko, šokių, šurmulio ir smagaus triukšmo buvo tą vakarą Užgavėnių renginio metu. Juk vis vijome nusibodusią žiemą iš kiemo.
Kol salėje vyko teatralizuotas – muzikinis šventinis pasirodymas, Šventupės bendruomenės moterys, kultūros namų fojė – kepė lietinius blynus.
Taip ir nepavyko „Lašininiui“ ištekinti savo šaltos, baltos nuotakos Žiemos. Ją iš salės ir savo kiemų išvijome su triukšmu, o kartu sudeginome ir „Morę“.
Nors ir išvijome žiemą iš mūsų kiemo, tačiau sinoptikai žada, kad bus dar visko – šlapdribos, šalčio bei sniego.
Darbštūs peliukai renginio metu žiūrovams dalino saldainius ir kvietė po renginio neišsiskirstyti, pasivaišinti bendruomenės moterų keptais blynais bei pačių renginio dalyvių suneštais – su spirgais, uogiene, grietine, o taip pat ir kitais gardumynais.
Užgavėnės praėjo, reiškia už septynių savaičių bus Velykos.

Šventupės čigonė Aza

{eventgallery event=’114660006053230309490@6249707211637477521′ attr=images mode=imagelist max_images=15 thumb_width=50 }

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia