Pradinis Gyvenimas Gamtos pasaulyje Suskaičiuokime žiemojančius vandens paukščius ir 2024 m. žiemą

Suskaičiuokime žiemojančius vandens paukščius ir 2024 m. žiemą

276
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Lietuvos ornitologų draugijos organizuojamos žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje vykdomos kasmet nuo 2010 metų. Ne išimtis ir ši žiema.

Apskaitos šiais metais bus vykdomos sausio 12-14 dienomis. Apskaitas galima vykdyti ir kitomis dienomis: sausio 9 – 21, tačiau siekiant gauti tikslesnius duomenis, ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse ar kitose apskaitose dalyvaujančiose šalyse, pagal tarptautinį susitarimą, apskaitos vykdomos trečią sausio savaitgalį.

Džiugu, kad daugelis ilgamečių apskaitų dalyvių, o taip pat ir nauji savanoriai, dalyvauja apskaitose. Tikimės, kad ir šiemet prie apskaitų prisijungs didelis savanorių būrys.

Kasmet apskaitose dalyvauja daugiau kaip 80 paukščių stebėtojų, apskaitose talkina rezervatų, nacionalinių, regioninių parkų direkcijos. Siekiant suskaičiuoti žiemojančius vandens paukščius kuo platesnėje šalies teritorijoje ir optimaliai paskirstyti apskaitų teritorijas dalyviams, registracija būtina!

Apskaitų stebėtojus registruoja ir duomenis renka Laimonas Šniaukšta. Stebėtojus prašome registruotis elektroniniu paštu lsniauksta@gmail.com arba telefonu +370 686 21857 iki 2024 m. sausio 12 dienos.

Kauno miesto ir Kauno marių apylinkių apskaitas, jau tradiciškai, padeda koordinuoti Marius Karlonas. Planuojančius prisijungti prie apskaitų Kauno apylinkėse kviečiame parašyti el.laišku marius.karlonas@birdlife.lt.

Pajūrio apskaitas padeda koordinuoti Julius Morkūnas. Planuojančius prisijungti prie apskaitų Baltijos pajūrio apylinkėse kviečiame parašyti el.laišku julius.morkunas@birdlife.lt

Apskaitų duomenų lentelės elektroninę formą (MS Excel formate) galima atsisiųsti čia.

Pastaba: Apskaitų duomenų lentelės pildymo informacija pateikta elektroninės formos puslapyje „Informacija”.

Jei neturite galimybės užpildyti duomenų elektroniniu būdų, galite atsispausdinti šią formą ir atsiųsti užpildytą.

Užpildytas apskaitų duomenų lenteles prašome atsiųsti iki 2024 vasario 1 d. elektroniniu paštu lsniauksta@gmail.com arba LOD sekretoriatui adresu: Naugarduko g.47-3, 03208 Vilnius.

Apskaitų rezultatų suvestinė bus paskelbta draugijos žurnale „Paukščiai”.

birdlife.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia