Pradinis Sportas Kitas sportas Sugedęs automobilis nutraukė kovą dėl nugalėtojų vardo

Sugedęs automobilis nutraukė kovą dėl nugalėtojų vardo

1198
0

 

Ukmergiškis Aurimas Buteikis, važiavęs su šturmanu Donatu Palepšaičiu iš Kauno, sugedus automobiliui, nebaigė Lietuvos automobilių ralio čempionato paskutiniojo etapo. Pirmą sezoną aukščiausioje lygoje lenktyniavusį A. Buteikį, nuo čempiono taurės S2000 klasėje, skyrė tik keli taškai. Paskutiniame čempionato etape ukmergiškis su pagrindiniu savo konkurentu dalijosi I, II vietas. Sugedus A. Buteikio vairuojamo III kartos VW Golf automobilio elektronikai, jis buvo priverstas pasitraukti iš kovos dėl nugalėtojų vardo.

Paskutinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas vyko Druskininkuose, praėjusį savaitgalį. Lenktynininkai turėjo įveikti 10 greičio ruožų įvairiose trasose. Pirmame greičio ruože A. Buteikis finišavo dvidešimt trečias. Jis, važiuodamas vidutiniu 95,5 km/h greičiu, penkiomis sekundėmis aplenkė pagrindinį savo konkurentą Karolį Raišį, važiavusi su Honda Civic Type R automobiliu.

Antrame greičio ruože jau K. Raišys už A. Buteikį buvo greitesnis trimis sekundėmis. Trečiame ruože, ukmergiškio vairuojamas automobilis ėmė streikuoti, kelis kartus užgeso trasoje, tačiau vis tik pavyko finišuoti. Likusią lenktynių dalį A. Buteikis su šturmanu, stebėjo žiūrovų pozicijose.

 Mūsų komandos turimas automobilis lemiamoms kovoms yra per silpnas. Tad, tiek prieš tai vykusiame Zarasų etape, tiek šiandien važiavome nuomotu automobiliu. Savo klasėje Zarasuose buvome pirmi, o šiandien automobilis iškrėtė nelemtą pokštą, vilkmerge.lt po lenktynių kalbėjo A. Buteikis.

Ukmergiškis sportuoti pradėjo 2004 metais. Nuo 2007 jis lenktyniauja Lietuvos čempionate. Pradžioje A. Buteikis varžėsi B lygoje. Tuomet, du metus iš eilės savo klasėje jis buvo greičiausias. 2009 metais A. Buteikis padarė pertrauką, nes neturėjo šturmano. Praėjusiais metais jis susipažino su kauniečiu, Donatu Palapšaičių. Tad 2010 metais jie jau lenktyniavo kartu. Komandą ir vėl lydėjo sėkmė, jie tapo nugalėtojais savo klasėje.

Šių metų sezone A. Buteikis su komanda apsisprendė lenktyniauti A Lygoje. Lietuvos automobilių ralio čempionato nugalėtojais tapo Vytautas Švedas važiavęs su Žilvinu Sakalausku. Ukmergiškis bendroje įskaitoje, iš beveik 100 dalyvių, užėmė apie 20 vietą, o savo klasėje liko antras.

Kaip vairuoti sportinį automobilį, mane mokė buvęs lenktynininkas Mikolajus Lipčius. Pavažinėjęs kartu, su taip pat buvusiu lenktynininku, Evaldu Čirba – supratau kaip galima dar greičiau važiuoti, pasakojo A. Buteikis. Labai noriu varžytis ir kitų metų sezone, tačiau viskas priklausys nuo rėmėjų, sakė ukmergiškis.

Kur bevyktų čempionato etapas, A. Buteikį, lenktynių trasoje, visuomet palaiko jo sutuoktinė, draugai bei komandos narių artimieji.

Vilkmerge.lt

 

Reklama ant automobilių

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia