Pradinis Švietimas Startuoja vaikų stovyklos Vepriuose

Startuoja vaikų stovyklos Vepriuose

1637
0
IMG 8360

IMG 8360

Ukmergės švietimo centro Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale startavo vaikų vasaros poilsio stovyklos programa „Šventosios vingiai“.  Į pirmąją pamainą „Pasaka – ne pasaka“ susirinko 30 mažųjų stovyklautojų iš Vilniaus, Kauno, Širvintų, Jonavos, Trakų ir Ukmergės miestų, rajonų. Kartu stovyklavo Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus 30 auklėtinių kūrybiniame plenere „Kūrybos erdvė Veprių mažojoje kultūros sostinėje“.

 IMG 7805

Kiek planuojama sulaukti stovyklautojų kitose pamainose?

Planuojamos dar 4 pamainos, į kurias susiburs daugiau nei 240 stovyklautojų. Jaunesniojo amžiaus vaikai bursis stovykloje „Pasaka – ne pasaka 2“,  vyresniųjų 14-18 metų jaunuolių laukia iššūkiai pamainoje „Laimės kodas – sveikatos lobiai“, rugpjūtį 10 dienų vaikai poilsiaus ir mėgausis netikėtumais pamainoje „Vasaros dovanos – pojūčiai ir sveikata“. Į tarptautinę susigiminiavusių miestų stovyklą „Kalbos – durys į pasaulį“ atvyks vaikai iš Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, Baltarusijos, dalyvaus Antano Smetonos gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai, laimėję užsienio kalbų konkursą.

IMG 8125

Trijų pamainų veiklas 30 proc. finansuoja Švietimo mainų paramos fondo TAPK projektas. Rajono savivaldybės administracija skyrė dalinį finansavimą 55 rajono ugdymo įstaigų mokiniams iš socialiai remiamų šeimų bei motyvuotiems, aktyviems popamokinėje veikloje vaikams.

Kokia programos tema? Kokios veiklos, pramogos, žaidimai laukia stovyklautojų ? Ar dalyvaus kviestinių svečių?

Programos tikslas – ugdyti vaikų socialines-emocines kompetencijas, organizuojant turiningą vasaros poilsį su tikslinėmis, prasmingomis, pažintinėmis veiklomis, skatinančiomis kūrybiškumą, savarankiškumą ir bendradarbiavimą.

IMG 8422

Į programos veiklas pažiūrėta kūrybiškai ir sveikuoliškai. Veiklos interpretuojamos su tam tikra žinių doze, edukacija, judriomis pramogomis. Stovyklautojai mokysis suprasti savo jausmus, išmoks pagrįstai juos reikšti, stiprins fizinę sveikatą, mokysis sveikos gyvensenos.

Jaunieji stovyklautojai atras emocijų reiškimo būdus teatralizuotose knygų skaitymo veiklose, vaidybinėse situacijose, pažinimo ir edukaciniuose užsiėmimuose. Bendradarbiausime su biblioteka, vyks „Knyg(i)ų mūšis“. Vaikai kurs mėgstamiausius knygų personažus, pasakas, naujas istorijas, jas inscenizuos. Pateks į antrojo lėlininkų sąskrydžio „virtuvę“, susipažins su lėlių gimimu ir atgijimu, valdymo būdais, stebės, kaip sukuriamas spektaklis. Apsilankys sveikos gyvensenos meno mokyklėlėje.

Stovyklos dalyvių laukia netikėti susitikimai su „Draugiško interneto“ ir „Langas į ateitį“ komandomis, gardžios kalendorinės vaišės Lukenskų namuose, įspūdžiai sferiniame kino teatre, žingsniai į praeitį kartu su Gyvosios istorijos klubu „Leitgiris“ ir „Vikingų kaimo“ gyventojais, gyvi pokalbiai su sveikos gyvensenos propaguotojais.

Vyresniųjų stovyklautojų veiklos orientuotos į sveikatą, kūrybinį darnos su gamta ieškojimą, aktyvias ir prasmingas pramogas. Stovyklautojai keliaus sveikatingumo takais Veprių krateryje, susipažins su gamtiniais ir kultūros paveldo objektais, dalyvaus edukacinėse veiklose. Vaikai turės galimybę pažinti aplinką ne tik vaizdiniais, bet suvokti ją  jausmais ir emocija. Patirs, kad natūralių ryšių atstatymas su mus supančia aplinka, gamta, plaukimas plaustais, keliavimas medžių lajų taku, aplinkos tyrinėjimas, – pats geriausias būdas atgauti žvalumą, jėgas bei sveikatą.

Kiek metų jau yra organizuojamos tokios stovyklos? Ar atvyksta stovyklautojai iš kitų vietovių?

Tai jau 11-asis vaikų vasaros poilsio sezonas. Veprių stovykloje kasmet poilsiauja daugiau nei 600 vaikų. Šį sezoną dar stovyklaus Ukmergės sporto centro ugdytiniai, Kėdainių karate klubas „Stoikas“, Lietuvos geologų sąjungos ir Lietuvos mokinių neformalaus švietimo centro suburti vaikai, Lietuvos psichologų draugijos nariai bei kiti kolektyvai.

Ar vaikai sugrįžta į stovyklą? Kas juos pritraukia?

Vaikai į stovyklą sugįžta. Džiugu išgirsti žinią, kad vaikas stovyklauja jau penktą ar septintą vasarą Vepriuose. Vadinasi, jam čia smagu, jis gerai jaučiasi, jį traukia naujos veiklos, sugįžtantys į stovyklą draugai, puiki stovyklos aplinka, čia dirbantys vadovai ir darbuotojų kolektyvas.

Ukmergės švietimo centro
Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialo vedėja,
Programos „Šventosios vingiai“  vadovė
Aldona Rudokienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia