Pradinis Lietuvos naujienos Startuoja inžinerijos iššūkis „Keliai į ateitį“ – moksleivius kviečia pasinerti į kelių...

Startuoja inžinerijos iššūkis „Keliai į ateitį“ – moksleivius kviečia pasinerti į kelių ir statybos inžinerijos pasaulį

155
0

Iki gegužės 17 d. vyksta asociacijos „Lietuvos keliai“ organizuojamas inžinerijos iššūkis, skirtas 9–ųjų klasių moksleiviams. Jaunuoliai kviečiami komandose atlikti įtraukiančias kūrybines užduotys bei laimėti šaunių prizų.

Startuoja inžinerijos iššūkis „Keliai į ateitį“, kuriame savo jėgas išbandyti ir smagiai praleisti laiką gali 9–ųjų klasių bendrojo lavinimo dalykų mokyklų moksleiviai ir juos ruošiantys pedagogai. Komandos konkurse registruotis gali čia: https://www.lietuvoskeliai.lt/inzinerijosissukis/

Kaip sako konkursą organizuojančios asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdantysis direktorius Šarūnas Frolenko, šiuo iššūkiu skatinama moksleivius sudominti kelių ir statybos inžinerija, paskatinti mokytis fizikos, chemijos ir kitų STEAM dalykų, sudaryti sąlygas tiksliųjų mokslų teorines žinias praktiškai taikyti savo kasdienėje veikloje.

„Šis moksleivių kūrybiškumą atskleidžiantis konkursas be kita ko suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su dinamišku kelių ir statybos inžinerijos pasauliu. Suteikdami platformą, kurioje teorija siejama su realiu taikymu, jaunajai kartai siūlome išradingai ir įžvalgiai įveikti sudėtingus šiuolaikinės infrastruktūros klausimus, o sudalyvavus laimėti ir puikius prizus“, – sako Š. Frolenko.

Konkurso užduotys rengiamos fizikos mokytojų kartu su kelių inžinerijos įmonėmis, o užduotis vertins profesionalų komisija, sudaryta iš asociacijos „Lietuvos keliai“ narių bei Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos atstovų.

Viena iš vertinimo komisijos narių, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos prezidentė Rigonda Skorulskienė, atkreipia dėmesį, kad šis konkursas – tai ne egzaminas ir ne olimpiada.

„Čia nebus tikrinamos specifinės mokinių teorinės žinios, tačiau bus vertinamas kūrybiškumas ir gebėjimas dirbti komandoje. Tikimės, kad moksleiviai pademonstruos savo išmanumą, o įgytas teorines žinias sėkmingai pritaikys praktinėje užduotyje, – kalba R. Skorulskienė. – Labai laukiame visų registruojantis ir jau nekantrauju pamatyti, kuo mus šiemet nustebins būsimi inžinieriai.“

Konkurso laimėtojai bus apdovanoti kelių tiesimo įmonių įsteigtais prizais: išskirtine praktika profesionalioje „KTK Racing Division“ žiedinių lenktynių komandoje, galimybe pasivažinėti sportiniu automobiliu žiedinių lenktynių trasoje, dienos praktikomis kelių tiesimo bei medžiagų gamybos įmonėse, kelių ir tiltų statybos objektuose, kelių profesionalus ruošiančiose mokslo įstaigose, partnerių suvenyrais.

Registracija ir daugiau informacijos – interneto svetainėje https://www.lietuvoskeliai.lt/inzinerijosissukis/

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia