Pradinis Sportas Futbolas Baltijos taurė – WU-19 ir WU-17 merginų rinktinės laimėjo pirmąsias vietas

Baltijos taurė – WU-19 ir WU-17 merginų rinktinės laimėjo pirmąsias vietas

2697
0

Lietuvos WU-19 futbolo rinktinė tapo Baltijos taurės nugalėtoja, sužaidusi lygiosiomis 0:0 su latvėmis. Trenerio Vyto Jančiausko auklėtinės turnyrą pradėjo pergale 2:0 prieš Estijos bendraamžes. Estės ir latvės tarpusavyje sužaidė be įvarčių, todėl Lietuvos ekipa turėjo geriausią šansą iškovoti titulą ir juo pasinaudojo.

Marijampolėje vykusi dvikova nepasižymėjo grėsmingų momentų gausa. Aštuntąją susitikimo minutę lietuvės užspietė viešnias po įžaisto kampinio ir atliko trijų smūgių seriją, kurią atrėmė latvių žaidėjos. Pirmajame kėlinyje laimę grėsmingais smūgiais iš distancijos mėgino Karilė Liužinaitė ir Judita Sabatauskaitė.

Antroje rungtynių dalyje latvėms priklausė žaidimo iniciatyva, tačiau joms nepavyko sukurti palankių progų nuginkluoti vartininkę Dominyką Vaiginytę. Lietuvės savo geriausią progą turėjo 72 minutę, kai J. Sabatauskaitės stipriai smūgiuotą kamuolį atrėmė Agnesė Mandrika, o pribėgusi K. Liužinaitė siekė nukreipti kamuolį į vartus, bet latvių vartininkė dar sykį pademonstravo savo meistriškumą.

Lietuvos WU-19 rinktinę atstovavo Ukmergietės Sima Bagavičiūtė ir Gabija Toropovaitė. Iškart po finalinio rungtynių švilpuko stadione surengta apdovanojimų ceremonija, kurioje nugalėtojų laurai atiteko Lietuvos komandai.

Paraleliai Birštone vykęs WU-17 rinktinių Baltijos taurės turnyras taip pat pasibaigė lietuvaičių triumfu. Lietuvos WU-17 rinktinė antrose rungtynėse Birštone nugalėjo Latvijos bendraamžes 3:2 ir taip iškovojo antrą Baltijos taurės trofėjų iš eilės.

Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko treniruojama komanda 4:0 sutriuškino Estiją ir savo gerą žaidimą pratęsė šeštadienio akistatoje. 15-metė Rimantė Jonušaitė per dvejas rungtynes pelnė šešis iš septynių savo komandos įvarčius. Lietuvos komanda startavo mače puikiai ir tai nutiesė kelią į pergalę. Jau 9 minutę lietuvės išsiveržė į priekį po R. Jonušaitės įvarčio. Po keturių minučių krito antrasis įvartis, kai Gabija Valinkevičiūtė perdavimu į priekį išvedė R. Jonušaitę ir ji dar kartą nepaliko vilčių vartus saugojusiai varžovei. Vėliau žaidimas kiek aprimo, bet po pertraukos latvės spaudė šeimininkes ir sugebėjo įmušti du įvarčius. Tačiau R. Čepkausko auklėtinės sugebėjo susitelkti rungtynių pabaigoje ir išlaikė pergalingą pranašumą.

Lietuvos merginų WU-17 rinktinę atstovavo Livija Toropovaitė ir Diana Marcinkevičiūtė.