Pradinis Lietuvos naujienos „Sodros“ anoniminė pasitikėjimo linija – užkirsti kelią pažeidimams ir paslaugų kokybei gerinti

„Sodros“ anoniminė pasitikėjimo linija – užkirsti kelią pažeidimams ir paslaugų kokybei gerinti

296
0

Jei savo aplinkoje ar „Sodros“ darbuotojų veikloje matote galimų pažeidimų ar piktnaudžiavimo atvejų, susijusių su „Sodros“ veikla, apie juos galite pranešti anoniminiu pasitikėjimo telefonu 1883 arba elektroninio pašto adresu antikorupcija@sodra.lt. Anoniminė pasitikėjimo linija kuria saugią aplinką pranešėjams – jiems nereikia atskleisti jokių savo asmens duomenų ar baimintis pasekmių.

Šis įrankis sukurtas visuomenės sąžiningumo didinimui ir viešojo sektoriaus paslaugų kokybei gerinti.

2023 metais „Sodros“ anonimine pasitikėjimo linija gyventojai pateikė 191 pranešimą. Daugiau nei pusė – 103 pranešimai – buvo susiję su nedarbingumo pažymėjimais, tai yra galimais gyventojų pažeidimais nedarbingumo metu. Kai kurie skundai buvo susiję su galimai netinkama klientų aptarnavimo kokybe, galimai praleistais sprendimų priėmimo terminais ir kitais klausimais.

Patikrinus visuose anoniminiuose pranešimuose pateiktą informaciją nustatyta, kad 4 pranešimai buvo pagrįsti.

Anonimine linija galima pranešti ne tik apie pažeidimus, problemas, prašyti imtis veiksmų, bet ir tiesiog pasidalinti svarbia informacija, kuri gali būti naudinga organizacijos veiklos tobulinimui. Svarbiausia yra tai, kad anoniminė linija suteikia galimybę žmonėms pasidalinti informacija anonimiškai, apsaugant juos nuo potencialių pasekmių.

Kaip pateikti anoniminį pranešimą „Sodrai“?

  • Paskambinę trumpuoju telefono numeriu 1883 arba (+370) 5 250 0883

spauskite „1“ („Sodros“ paslaugos);

spauskite „7“ (pasitikėjimo telefonas) –>  „2“  (anoniminis pranešimas apie galimus „Sodros“ darbuotojų korupcinius veiksmus ir kitą nesąžiningą veiklą);

po signalo palikite balso pranešimą.

Visi šie būdai – konfidencialūs: pranešimai yra anoniminiai, skambinantis ar rašantis žmogus nėra identifikuojamas ir jo neprašoma jokios asmeninės informacijos ar duomenų.

Ateityje planuojama sukurti anoniminių pranešimų skiltį „Sodros“ interneto puslapyje. Joje informaciją apie galimus gyventojų ar darbuotojų pažeidimus bus galima pateikti užpildžius internetinę formą.

sodra.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia