Pradinis Lietuvos naujienos ŠMSM: per trejus metus sporto infrastruktūrai skirta beveik 60 mln. eurų

ŠMSM: per trejus metus sporto infrastruktūrai skirta beveik 60 mln. eurų

524
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.
Nuo 2011 m. įvairius sporto infrastruktūros projektus pasiekė apie 60 mln. eurų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Švietimo mokslo ir sporto viceministro Lini Obcarsko teigimu, neturint sportui reikalingos infrastruktūros, sunkiai įsivaizduojamas profesionalių, šalį garsinančių sportininkų tobulėjimas ir aukšti jų rezultatai tarptautinėse varžyboje.
„Be tinkamos, prieinamos sporto infrastruktūros negalime tikėtis nei daugiau Lietuvą tarptautinėse arenose garsinančių aukšto meistriškumo sportininkų, nei fiziškai aktyvios visuomenės, auginančios sportininkų pamainą. (…)
Vienas esminių pastarųjų metų iššūkių – kilusios medžiagų kainos, pabrangę darbai, dėl to augantis poreikis papildomam finansavimui. Norint sėkmingai tęsti darbus dabar kasmet reiktų po apie 20 mln. eurų investicijoms. 2026 m. numatoma Valstybės investicijų programos pabaiga, todėl ypač svarbu užtikrinti stabilų tolesnį sporto infrastruktūros finansavimą“, – sako viceministras.
Valstybės investicijų programa
Ministerija informuoja, kad 2021–2023 m. iš Valstybės investicijos programos sporto infrastruktūros objektams skirta 31,2 mln. eurų. Iš šios programos finansuotas neseniai Plungėje atidarytas universalus sporto ir sveikatingumo kompleksas, kuriam buvo skirta 3,5 mln. eurų.
Taip pat skiriant lėšas iš šios programos vyksta Lazdijų sporto centro sporto salės pastato, sporto komplekso su 50 m baseinu Elektrėnuose rekonstrukcijos, daugiafunkcės sporto salės Rokiškyje, Mažeikių sporto ir pramogų centro, sporto ir kultūros komplekso Tauragėje, sporto ir sveikatingumo komplekso Biržuose ir kitų sporto infrastruktūros objektų įvairiuose šalies miestuose statybos.
Naudojantis valstybės investicijų programa  kartu su savivaldybėmis planuojama iki 2025 m. šalyje įrengti penkis naujus nustatytų matmenų dengtus maniežus Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kauno mieste ir rajone. Tam iš viso numatyti 8 mln. eurų.
Dar 7,6 mln. eurų numatyti renovuojant 31-os mokyklos sporto aikštyną. Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programoje 2021–2024 m.  numatyta, jog ŠMSM vienam savivaldybės mokyklos sporto aikštynui atnaujinti skirs ne daugiau kaip 232 tūkst. eurų, o savivaldybė prie projekto privalės prisidėti ne mažiau kaip 58 tūkst. eurų.
Ministerija pažymi, kad atrenkant atnaujinamus švietimo įstaigų aikštynus, pirmenybė teikta toms įstaigoms, kuriose mokosi ne mažiau nei 300 mokinių ar sporto aikštynu naudojasi ne viena švietimo įstaiga ar bendruomenė.
Iš viso pagal Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programą 2011–2020 metais buvo atnaujinti 68 švietimo įstaigų sporto aikštynai.
Beveik 3,7 mln. eurų iš Sporto rėmimo fondo (SRF) 2021 m. kvietimo buvo paskirstyti finansuoti 9 projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui. Šios lėšos skirtos atnaujinti Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyną, Ukmergės stadiono futbolo aikštę, Telšių miesto centrinis stadioną ir kitus objektus.
Šie projektai bus įgyvendinami iki 2025 m.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia